Trwa ładowanie...

Wspólne manewry wojenne Białorusi i Rosji. Ćwiczą ofensywę na Polskę?

2,5 tys. żołnierzy z Białorusi i Rosji oraz 500 jednostek bierze udział w prowadzonych w trzech białoruskich obwodach ćwiczeniach przygotowawczych do manewrów Zapad-2017 - podało białoruskie ministerstwo obrony. Po raz pierwszy ćwiczenia Zapad 2017 odbywają się na tak dużą skalę. Do przetransportowania wojska na potrzeby tych ćwiczeń zostało zamówionych ponad 4 tys. wagonów kolejowych.

Wspólne manewry wojenne Białorusi i Rosji. Ćwiczą ofensywę na Polskę?Źródło: mil.ru/CC BY
d15jnoy
d15jnoy

Rozpoczęte w poniedziałek manewry zabezpieczenia techniczno-logistycznego odbywają się na poligonie Borysowskim, a także w wybranych punktach obwodów mińskiego, witebskiego i mohylewskiego.

Celem ćwiczeń jest przygotowanie struktur dowodzenia, sił i środków zabezpieczenia technicznego i logistycznego do manewrów strategicznych Zapad-2017. Tematem pięciodniowych manewrów przygotowawczych jest "zastosowanie sił i środków zabezpieczenia technicznego i logistycznego sił zbrojnych Białorusi i Rosji do wykonywania wspólnych zadań w sytuacji rosnącego zagrożenia wojennego". Podczas manewrów Zapad ćwiczy się także ofensywę na kraje sąsiednie.

Przećwiczone zostaną m.in. obsługa startu i lądowania samolotów na drogowym pasie startowym, załadunku amunicji na samochody wojskowe, ewakuacja i naprawa elementów sprzętu i uzbrojenia, montaż rurociągu polowego i infrastruktury do tankowania paliwa, wypiekanie i dystrybucja chleba.

d15jnoy

W manewrach biorą udział struktury dowodzenia, jednostki i oddziały zabezpieczenia techniczno-logistycznego, a także jednostki i oddziały regionalnej grupy wojsk z obu krajów.

Rosjanie dość często ćwiczą różnego rodzaju manewry wojskowe, nie tylko z Białorusią:

d15jnoy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15jnoy
Więcej tematów