Trwa ładowanie...
d2oazbr

"Wsadzili prezydenta na minę. To zakrawa na sabotaż". Mocne słowa Ziemkiewicza

Rafał Ziemkiewicz uderza w prezydenta Andrzeja Dudę, a dokładnie rzecz mówiąc - w jego kancelarię. To efekt decyzji o niezaproszeniu narodowców na obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. - Kuriozalna sytuacja - ocenił publicysta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2oazbr

Ziemkiewicz nie pierwszy, delikatnie mówiąc, nie jest zadowolony z decyzji prezydenta. Oburzenia nią nie krył do tej pory m.in. prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, który zamieścił na Twitterze oświadczenie w tej sprawie. Podkreślił, że w komitecie obchodów "jest miejsce dla radykalnej lewicy, w tym dla tych, którzy blokowali doroczne marsze 11 listopada i dla liberałów, w tym Hanny Gronkiewicz-Waltz - politycznej patronki wszelkich przekrętów". "Z obozu narodowego, z organizatorów Marszu Niepodległości, zaproszenia nie dostał nikt" - ubolewał.

Teraz w podobnym tonie wypowiedział się Ziemkiewicz. - Mam nadzieję, że nie jest to bezpośrednia decyzja pana prezydenta, który sam z siebie raczej się takimi szczegółami nie zajmuje. Kancelaria Prezydenta ewidentnie wsadziła go na minę, co zakrawa na sabotaż - skomentował w Telewizji Republika.

d2oazbr

Publicysta ocenił, że "polityczna poprawność zapanowała na dobre". - Wydaje mi się jednak, że ostatnią rzeczą jaką obywatele oczekują od prezydenta jest polityczna poprawność. Trudno też zrozumieć klucz, jakim się posługiwano, tworząc ten cały komitet. Patrząc na zaproszone osoby, przypomina mi to jakąś grupę rekonstrukcyjną "Unii Demokratycznej" - przekonywał.

Podsumowanie? - To jest kuriozalna sytuacja i w pełni winiłbym za nią kancelarię prezydenta - stwierdził Ziemkiewicz.

Do komitetu zapraszani są przedstawiciele wszystkich konstytucyjnych organów władzy, liderzy partii politycznych, które uzyskały przynajmniej 3 proc. poparcia w ostatnich wyborach parlamentarnych oraz przedstawiciele organizacji społecznych. W Sejmie, w efekcie sojuszu Ruchu Narodowego z ruchem Kukiz'15, znalazło się kilkoro przedstawicieli tego środowiska, w tym m.in. Winnicki.

Przeczytaj również: Budka Suflera i Boney M. Dziwne wystąpienie posła PiS. O co mu chodziło?

Zobacz: "Niech zostanie tak jak było" - o co chodzi w akcji Polskiej Fundacji Narodowej?

d2oazbr

Podziel się opinią

Share

d2oazbr

d2oazbr
Więcej tematów