Trwa ładowanie...

Wrocławska ma błyszczeć, a na podwórkach leżą góry śmieci

W Poznaniu dobiega końca remont ul. Wrocławskiej - deptaka prowadzącego na Stary Rynek. Strażnicy miejscy sprawdzili, czy na podwórkach przy ulicy jest porządek. Okazało się, że niektóre wyglądają jak wysypiska śmieci.

Share
Wrocławska ma błyszczeć, a na podwórkach leżą góry śmieci
Źródło: Straż Miejska w Poznaniu
d3xfgft

Ulica Wrocławska jest deptakiem od zaledwie kilku lat. Z powodu nierównego bruku pieszym, a zwłaszcza paniom mającym na nogach szpilki niezbyt wygodnie się po nim chodziło, dlatego władze miasta postanowiły wymienić całą nawierzchnię.

Remont właśnie dobiega końca, a przy tej okazji strażnicy miejscy postanowili sprawdzić, w jakim stanie są podwórka położone przy tej ulicy. Okazało się, że na wielu z nich można „podziwiać” góry zalegających śmieci pochodzące m.in. z restauracji i klubów, których przy deptaku jest szczególnie dużo.

d3xfgft

- W trakcie kontroli strażników przy ul. Wrocławskiej 1 podwórze wyglądało jak jeden wielki śmietnik – relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej. - Problemem okazały się odpady wynoszone przez pracowników jednej z restauracji. Po interwencji strażnika zapanował tam ład i porządek. Natomiast powodem bałaganu przy Wrocławskiej 20 był pozorny brak możliwości wydostania pojemników do śmieciarki z uwagi na remont ulicy – dodaje.

Na tym samym podwórzu pozostały jeszcze meble, ale strażnicy już ustalili, z którego mieszkania zostały wyniesione i przekazali informację administratorowi nieruchomości. Opisane przypadki bałaganu zakończyły się pouczeniami.

Piwecki podkreśla, że są także podwórka, które można wskazać za wzór do naśladowania.

- Spośród tych czystych i zadbanych kamienic, na wyróżnienie zasługuje Wrocławska 10. Jest tam zawsze na czas posprzątane, zarówno przed kamienicą jak i wewnątrz, a odpady znajdują się w pojemnikach. W tym miejscu po prostu widać, że jest tam osoba, która dba czystość i porządek – przyznaje rzecznik straży miejskiej.

Kontrole na ul. Wrocławskiej mają być systematycznie powtarzane.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3xfgft

Podziel się opinią

Share
d3xfgft
d3xfgft
Więcej tematów