Trwa ładowanie...
d2qywrs

Wrocławianin Piotr K. opluł Kubankę. Sąd skazał go na prace społeczne

Wrocławianin Piotr K. bez powodu opluł na ulicy Kubankę. We wtorek usłyszał prawomocny wyrok. Sędzia skazał go na 10 miesięcy prac społecznych i grzywnę w wysokości 500 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia podkreślił, że oplucie było celowe
Sędzia podkreślił, że oplucie było celowe (Fotolia)
d2qywrs

Do wydarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku. 39-letni Piotr K. wracał z kolegami z meczu. W przejściu podziemnym na pl. Dominikańskim kibice spotkali Kubankę Jacqueline. Piotr K. napluł jej na rękę i w twarz. Prokurator postawił mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia na tle rasowym - informuje wroclaw.wyborcza.pl.

Sąd rejonowy w czerwcu ubiegłego roku uznał Piotra K. za winnego. Wymierzył mu karę 10 miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych (po 20 godzin miesięcznie). Miał też zapłacić Jacqueline 500 zł odszkodowania.

Czytaj także: Rasistowski atak we Wrocławiu

d2qywrs

"Oplucie wyrażało pogardę"

Od wyroku odwołała się zarówno obrona, jak i przedstawiciele oskarżycielki posiłkowej. Adwokat Piotra K. próbował przekonać sąd, że oskarżony nie jest rasistą, a oplucie kobiety było przypadkowe i nie miało związku z jej kolorem skóry. Z kolei druga strona domagała się surowszej kary - 3 lat pozbawienia wolności i 5 tys. zł odszkodowania.

We wtorek sąd drugiej instancji utrzymał wyrok. Sędzia Robert Zdych podkreślił, że oplucie było celowe i wyrażało pogardę wobec Jacqueline.

- Nie jest czymś normalnym oplucie kogokolwiek, a tym bardziej kobiety, której oskarżony wcześniej nie znał i nie widział. Tylko kolorem skóry można wytłumaczyć takie zachowanie oskarżonego - powiedział sędzia Zdych.

d2qywrs

Wyrok jest prawomocny.

Czytaj także: Coraz więcej gwałtów i przestępstw seksualnych wobec dzieci

Źródło: wroclaw.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qywrs

Podziel się opinią

Share

d2qywrs

d2qywrs
Więcej tematów