RegionalneWrocławWrocław. Święto w Muzeum Narodowym. Pierwsi zwiedzający witani ze wzruszeniem

Wrocław. Święto w Muzeum Narodowym. Pierwsi zwiedzający witani ze wzruszeniem

Serdeczne powitanie, prezenty, błysk fleszy i wycelowane obiektywy kamer - takie wyjątkowe okoliczności towarzyszyły gościom przybyłym na zwiedzanie wystaw we wrocławskim Muzeum Narodowym. Po przerwie wymuszonej pandemią placówka otworzyła się we wtorek w południe.

Wrocław. Święto w Muzeum Narodowym. Pierwsi zwiedzający witani ze wzruszeniem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.05.2020 15:46

Pracownicy przejęci. To było długie rozstanie z normalnymi obowiązkami. Muzeum oczywiście nie trwało w kompletnym uśpieniu - na stronach internetowych placówki można było wziąć udział w wirtualnym zwiedzaniu wystaw, polecane były książki o dolnośląskich zabytkach, skarbie średzkim, najmłodsi fani muzeum mogli dzięki sieciowym programom uczestniczyć w kulturalnych zabawach ze sztuką.

Od wtorku ponownie można zwiedzać muzeum oraz jego filie - Muzeum Etnograficzne i Panoramę Racławicką. Pawilon Czterech Kopuł otworzy się za trzy dni, 15 maja.

Koronawirus. Nadal konieczne środki ostrożności

#

Zmienione będą nie tylko zasady zachowania się w salach wystawowych, ale i godziny otwarcia. Zwiedzający będą przechodzili przy wejściu bezdotykowe badanie temperatury ciała. We wnętrzach muzeum spełnione będą wymogi sanitarne i epidemiologiczne - udostępnione będą środki do dezynfekcji rąk, systematycznie będą dezynfekowane klamki, poręcze, toalety. Szatni z obsługą nie będzie. Będzie można skorzystać z z wieszaków. Konieczne jest zwiedzanie wystaw w maseczce. W salach poszczególnych galerii trzeba utrzymywać dystans pomiędzy zwiedzającymi i personelem pilnującym.

W każdej sali może przebywać maksymalnie pięć osób. W skarbcu i na wystawie „Secesja w metalu” może przebywać jednorazowo tylko jedna osoba zwiedzająca. Pozostałe czekają w odstępach dwumetrowych.

Księgarnia i kawiarnia są nieczynne, można robić zakupy w internetowej księgarni muzeum. Wystawy czynne są od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 16.00. 
W placówkach można zwiedzić kilka ciekawych wystaw. Oprócz secesyjnych wyrobów metalowych zobaczymy też sztukę polską i europejską w Narodowym, w wystawę „Dolnoślązacy. Pamięć, kultura, tożsamość” w Muzeum Etnograficznym. W Panoramie Racławickiej do zobaczenia powszechnie znane dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

Zobacz wideo: Kiedy znów pójdziemy na koncert? Kiedy targi otwarte dla publiczności?

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)