RegionalneWrocławWrocław. Spór mieszkańców z miastem. Na kluczowym skrzyżowaniu Oporowa nie będzie ronda

Wrocław. Spór mieszkańców z miastem. Na kluczowym skrzyżowaniu Oporowa nie będzie ronda

Ulica Avicenny to bardzo ważna trasa na mapie Wrocławia. Na Oporowie łączy się ona z ul. Mokronoską, która prowadzi do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Kluczowe dla rejonu skrzyżowanie zostanie przebudowane. Mieszkańcy chcą ronda, miasto postawi sygnalizację świetlną.

Wrocław. Spór mieszkańców z miastem. Na kluczowym skrzyżowaniu Oporowa nie będzie ronda
Wrocław. Spór mieszkańców z miastem. Na kluczowym skrzyżowaniu Oporowa nie będzie ronda
Źródło zdjęć: © Google Maps
Katarzyna Łapczyńska

11.09.2020 16:53

W okolicy ul. Avicenny znajduje się wiele budynków, niektóre stoją tam od lat. Część to jednak nowe osiedla, niezwykle licznie zamieszkałe. W godzinach szczytu w rejonie panuje ogromny ruch i tworzą się gigantyczne korki. Mieszkańcy zareagowali więc z entuzjazmem na informację o przebudowie skrzyżowania. Srogo się jednak rozczarowali.

Wrocław. Spór mieszkańców z miastem. Na kluczowym skrzyżowaniu Oporowa nie będzie ronda

Decyzją władz miasta ruch ma usprawnić sygnalizacja świetlna. - Analizowaliśmy ruch i przepustowość tego skrzyżowania i na podstawie tych analiz wybraliśmy wariant z sygnalizacją świetlną - mówi TVP3 Wrocław Patryk Załęczny z urzędu miejskiego.

Innego zdania są mieszkańcy, dla których światła w tym miejscu to pomysł najgorszy z możliwych. - Najbardziej oburzające jest to, że miasto zdecydowało bez dyskusji z nami. Po prostu dowiedzieliśmy się, że zmieniono pierwszą koncepcję ronda na skrzyżowanie i to bez skrętu w Cesarzowicką. Decyzję podjęto bez konsultacji z nami - twierdzi Paweł Daszkiewicz, mieszkaniec Oporowa.

Przedstawiciele miasta uważają, że sygnalizacja to lepszy pomysł. - Nie zawsze rondo jest najlepszym rozwiązaniem. Sygnalizacja pozwoli kontrolować ruch, dojazd do każdego wlotu tego skrzyżowania. Takich możliwości nie da nam rondo. W przypadku ruchu okrężnego istniałoby upośledzenie ruchu pojazdów wyjeżdżających z Wrocławia – utrzymuje Patryk Załęczny.

Przedstawiciele miasta wybrali już wykonawcę, który zaprojektuje przebudowę skrzyżowania. Umowa ma być podpisana w ciągu najbliższych kilku dni. Przygotowanie projektu ma zająć siedem miesięcy.

Źródło artykułu:wroclaw.wp.pl
Zobacz także
Komentarze (0)