Trwa ładowanie...

Wrocław: Próbował zorganizować zamach – jest wyrok

Jest wyrok sądu ws. próby zorganizowania zamachu na wrocławską prokurator. Kobieta prowadziła śledztwo dotyczące oszustw podatkowych. Jak podkreślił sąd, skazany miał planować m.in. oblanie prokurator kwasem, czy celowe potrącenie.

Wrocław: Próbował zorganizować zamach – jest wyrokŹródło: East News, fot: Piotr Kamionka
dbr60by
dbr60by

Andrzej N. próbował zorganizować zamach

Sąd wydał wyrok w sprawie mężczyzny, Andrzeja N., który próbował zorganizować zamach na wrocławską prokurator. W 2016 roku kobieta przejęła śledztwo dotyczące oszustw podatkowych, związanych z kupnem i sprzedażą granulatu złota. Nowa śledcza uważnie przyjrzała się sprawie i szybko gromadziła nowe dowody, co nie było na rękę podejrzanym. Zgodnie z zeznaniami świadków, rozmowy dotyczące zamachu na prokurator odbywały się między majem a sierpniem 2016 roku. Do kluczowego spotkania doszło w sierpniu, kiedy padły konkretne propozycje i ustalenia ze strony skazanego, również wtedy świadkowie przekonali się, że nie są to tylko żarty.

Wyrok ws. próby zorganizowania zamachu

W październiku 2016 roku zamaskowana osoba podrzuciła anonim policjantom z CBŚP, informując o próbie zorganizowania zamachu. Funkcjonariusze szybko odnaleźli informatora, który po przesłuchaniu wskazał świadków. Na podstawie zeznań ustalono, że Andrzej N. planował zamach na prokurator, rozważał między innymi potrącenie autem jej lub dziecka, a także oblanie kwasem. Sąd skazał Andrzeja N. za usiłowanie podżegania do zamachu na rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny, obie strony mogą złożyć apelację.

Prokurator została odsunięta od śledztwa

Śledcza, która miała paść ofiarą zamachu została odsunięta od sprawy. Nowy prokurator przydzielony do śledztwa po krótkim czasie zadecydował o oddaniu jednemu z podejrzanych granulatu złota wartego 26 milionów złotych. Decyzja śledczego została cofnięta, a cała sprawa trafiła do kolejnego prokuratora.

dbr60by

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Prognoza wyborcza. Świetne wieści dla Andrzeja Dudy

dbr60by
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbr60by
Więcej tematów