Trwa ładowanie...

Wrocław. Polish Cinema for Beginners. Polski film dla cudzoziemców na Wyspie Słodowej

Dokument ”Nasza mała Polska" w reżyserii Mateja Bobrika będzie reaktywacją cieszącego się w zeszłym roku ogromną popularnością wrocławskiego cyklu przybliżania polskiego kina zakorzeniającym się u nas obcokrajowcom. Na dodatek spotkania przenoszą się z Nowych Horyzontów w nową przestrzeń Wrocławia.

Wrocław. Polish Cinema for Beginners. Polski film dla cudzoziemców na Wyspie SłodowejWrocław. Polish Cinema for Beginners. Polski film dla cudzoziemców na Wyspie Słodowej
d30gxky
d30gxky

Dokument, który zobaczyć będzie można w środę w nowym wrocławskim miejscu - w Concordii Design, opowiada o grupie młodych Japończyków, rozpoczynających studia na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych.

Jednym z obowiązkowych zadań studentów drugiego roku jest wystawienie sztuki teatralnej w języku polskim. Dokument pokaże nam przygotowania do teatralnej produkcji i refleksje młodych ludzi wrastających w nową rzeczywistość cywilizacyjną i kulturową.

Gościem pierwszego pokazu w ramach 14. sezonu Polish Cinema for Beginners będzie Masako Fuse Leśko, japońska ekonomistka, muzyczka i edukatorka, która od 2019 roku mieszka w Polsce i - podobnie jak bohaterowie filmu - uczy się języka polskiego.

d30gxky

Wrocław. Polish Cinema for Beginners. Polski film dla cudzoziemców na Wyspie Słodowej

Na pokaz "Naszej małej Polski" organizatorzy zapraszają w środę 5 sierpnia o godzinie 20:00 w Concordia Design. Udział w projekcji jest bezpłatny, do udziału uprawniają darmowe wejściówki dostępne pod adresem: https://app.evenea.pl/event/pcfb14ourlittlepoland/. Na pierwsze spotkanie 14. Polish Cinema for Beginners zapraszają: Wrocławska Fundacja Filmowa, Concordia Design Wrocław i Brave Cinema, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Bon turystyczny do wykorzystania w sklepie. "Byłaby to szansa na odbudowanie obrotów"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30gxky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30gxky
Więcej tematów