Wrocław. Pogoda. 16 lipca - chłodny i burzowy dzień przed nami. Warto wyposażyć się w parasole
Pogoda we Wrocławiu. Po niespokojnej nocy również i czwartek 16 lipca nie będzie obfitować w najlepszą pogodę. Musimy spodziewać się burz i dość niskich temperatur. Podobnie wyglądać będzie piątek.
Już w środę we Wrocławiu miał spaść deszcz i tak też się stało, ale dopiero późnym wieczorem - burze były dość intensywne, w kilku miejscach doszło m.in. do połamania drzew. Znacząco obniżyła się też temperatura, przez co w nocy na termometrach pojawiło się ledwie 12 st. C.
Na tym nie koniec, bo podobnie wyglądać będą najbliższe dni we Wrocławiu. Czwartek, 16 lipca również będzie chłodny i deszczowy. Dlatego nie zapominajmy o parasolu wychodząc nad ranem do pracy.
Wrocław. Pogoda. 16 lipca - chłodny i burzowy dzień przed nami. Warto wyposażyć się w parasole
W czwartek temperatura we Wrocławiu po raz kolejny w ostatnich dniach nie przekroczy 20 st. C. Na dodatek już w południe mogą pojawić się pierwsze opady deszczu, a później także i burze. Musimy się spodziewać dość intensywnych opadów, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Momentami opad wynosić będzie ok. 15-16 mm.
ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Skiba o sytuacji artystów w czasie pandemii: "Odmrożono jedną nogę i to nie w całości"
Ochłodzenie sprawi, że przed nami kolejna zimna noc. Termometry w nocy z czwartku na piątek wskażą ledwie 14 st. C. Będzie to zapowiedź równie chłodnego piątku.
W piątek, 17 lipca sytuacja nieco się poprawia, ale trudno mówić o upałach i typowo letniej pogodzie. Termometry we Wrocławiu pokażą ok. 21-22 st. C. Znów pojawi się deszcz - tym razem głównie w godzinach porannych. Nie będzie on jednak już tak intensywny jak w czwartek. Wyniesie ok. 8-10 mm.
Ocieplenie odnotujemy dopiero w sobotę. Tego dnia w stolicy Dolnego Śląska termometry wskażą 24 st. C, do tego nie przewiduje się opadów. W niedzielę i poniedziałek będzie jeszcze cieplej - zapowiadane jest 26 st. C.
Czytaj także: Wrocław. Film inny niż wszystkie. 100-latkowie na planie
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.