Wrocław. Płatność tęczówką oka rozwiązaniem przyszłości. Pomysł firmy PayEye idzie w świat
Spółka PayEye z Wrocławia jako pierwsza na świecie opracowała pełny system płatniczy oparty o biometrię tęczówki oka. Pomysł został doceniony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Marka będzie promowana na rynkach zagranicznych.
PayEye to financial technology rodem z Wrocławia. Płatność okiem jest już realizowana w stolicy Dolnego Śląska oraz w okolicznych miejscowościach. System dostępny jest w blisko 100 miejscach, w tym w barach, restauracjach, stacjach benzynowych czy na lodowiskach.
Wrocław. Płatność tęczówką oka rozwiązaniem przyszłości. Pomysł firmy PayEye idzie w świat
Firma PayEye jest laureatem rankingu organizowanego przez miejski portal pod nazwą "30 Kreatywnych Wrocławia 2020". Teraz spółkę doceniła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Dzięki kwocie blisko 500 tys. zł. w ramach dotacji "Go to Brand" wrocławski pomysł będzie miał szansę podbić cały świat. Dokładnie tyle pieniędzy zostanie przeznaczonych na promocję polskiej marki na rynkach zagranicznych.
Jarosław Kaczyński zachwala Daniela Obajtka. Szymon Hołownia komentuje
Prezes PayEye, Krystian Kulczycki uważa, że PARP wybrało ten projekt, ponieważ tęczówka ze względu na swoją niepowtarzalność jest najbezpieczniejszą biometryczną metodą identyfikacji użytkownika.
- Jesteśmy pierwsi na świecie, bo w finansach, a dokładniej w płatnościach biometrii oka nikt nie wykorzystywał. Mamy poczucie, że możemy stać się polską marką eksportową, która będzie rozpoznawalna na świecie. Dysponujemy autorskim rozwiązaniem, które łączy osiągnięcia nauki z najnowocześniejszą technologią, a więc mamy się czym chwalić - mówi Krystian Kulczycki, prezes PayEye.
Powstała we Wrocławiu spółka PayEye działa pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i ma status Małej Instytucji Płatniczej. Firma zamierza atakować rynki w Europie, Stanach Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Singapurze.