Trwa ładowanie...

Wrocław: Pierwsza filia brytyjskiego uniwersytetu już niedługo w stolicy Dolnego Śląska

Brytyjski uniwersytet Coventry już niebawem otworzy swoją filię we Wrocławiu. Pierwszy zagraniczny uniwersytet w Polsce we wrześniu przyjmie pierwszych 160 studentów. Sprawdź, jak wysokie będzie czesne i gdzie powstanie kampus uniwersytetu Coventry.

Wrocław: Pierwsza filia brytyjskiego uniwersytetu już niedługo w stolicy Dolnego ŚląskaŹródło: Materiały Skanska Property
d440s9w
d440s9w

Uniwersytet Coventry otwiera filię we Wrocławiu

Uniwersytet Coventry będzie pierwszym zagranicznym uniwersytetem w Polsce. Wrocławska filia planuje przyjąć studentów we wrześniu tego roku. Podpisano już umowę najmu powierzchni z deweloperem Skanska - nowy kampus będzie obejmował dwa piętra w kompleksie Centrum Południe, przy ulicy Powstańców Śląskich. Jak się okazuje, uniwersytet Coventry planował otworzyć swoje drzwi dla studentów już jesienią 2019 roku, jednak sprawa utknęła w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kierunki na uniwersytecie Coventry

We wrocławskiej filii studenci będą kształcić się na kierunkach: technologie cyfrowe, cyberbezpieczeństwo oraz zarządzanie w biznesie, opracowywany jest również program czwartego kierunku – zarządzania w lotnictwie. Na razie dostępne będą tylko studia licencjackie, jednak uniwersytet planuje z czasem rozszerzenie oferty studiów również na magisterskie. Zarówno wykłady jak i zajęcia prowadzone będą w języku angielskim, a na zakończenie studenci otrzymają tytuł naukowy w systemie brytyjskim. Większość wykładowców będzie pochodziła z Wielkiej Brytanii, jednak władze uniwersytetu zakładają również zatrudnienie polskich naukowców.

Jak zapowiadają przedstawiciele uniwersytetu Coventry, kierunki i program zostały skonsultowane z czołowymi przedstawicielami świata biznesu oraz z magistratem, ich liczba, podobnie jak ilość przyjmowanych studentów będą z czasem rozszerzane. Studia we wrocławskiej filii uniwersytetu Coventry są płatne, a czesne będzie wynosić 25 tysięcy złotych za rok, studenci będą mogli wybrać inny tryb zapłaty - "płacisz-kiedy-się-uczysz" - i opłacać poszczególne bloki zajęć (opłata to 6250 złotych za blok). Podczas naboru będą oczywiście brane pod uwagę wyniki matur - z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym, zdanych na minimum 55% oraz z języka angielskiego również na poziomie rozszerzonym na przynajmniej 75%.

Uniwersytet Coventry

Uniwersytet Coventry rozpoczął działalność w 1843 roku. Od lat niezmiennie pojawia się w zestawieniu 100 najlepszych uniwersytetów w Europie, pod względem jakości i warunków nauczania. Uczelnia znalazła się również w pierwszej trójce szkół pod kątem budowania relacji ze studentami. Studenci mają okazję uczyć się i jednocześnie pracować w wiodących firmach i organizacjach, z którymi uniwersytet współpracuje.

d440s9w

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czy Jarosław Kaczyński powinien lecieć do Smoleńska? "Bez żadnej asysty"

d440s9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d440s9w
Więcej tematów