Wrocław. Odmrażanie gospodarki. Serwis #RatujEtat pozwoli w szybkiej rekrutacji pracowników
Koronawirus we Wrocławiu. Pandemia uderzyła w polską gospodarkę. Niektóre sektory potrzebują jednak pracowników na już. W tym celu we Wrocławiu ruszyła akcja #RatujEtat, która ma pomóc w szybkiej rekrutacji personelu. Zwłaszcza w dobie powolnego odmrażania gospodarki.
Ze względu na wprowadzoną narodową kwarantannę, ucierpiało wiele sektorów gospodarki. Zamknięte sklepy, kina czy restauracje doprowadziły do tego, że właściciele tego typu lokali notują ogromne straty. Są jednak takie branże, które przeżywają boom i potrzebują pracowników.
Koronawirus. Wrocław. Odmrażanie gospodarki
Wrocławska firma Kadromierz, przy współpracy z kancelarią prawną Roesler Group, postanowiła uruchomić darmowy serwis #RatujEtat. Ma on pomagać tym sektorom gospodarki, które pilnie potrzebują znaleźć pracowników w trudnym okresie.
- Te firmy szukają dodatkowej siły roboczej "na już", by pomóc stałym pracownikom w okresie pandemii. Dlatego zjawisko workforce sharing zyskuje na popularności w czasach walki z koronawirusem - powiedział Radosław Głowaty, założyciel i prezes firmy Kadromierz.
ZOBACZ WIDEO: Zasiłek dla bezrobotnych na razie bez zmian
Wrocław. Korzystne rozwiązania dla firm
Pomysłodawcy akcji #RatujEtat podkreślają, że sugerowane przez nich rozwiązanie jest korzystne dla każdej ze stron. Postawienie na pracowników tymczasowych sprawia, że firma zyskuje dodatkowy personel, a nie ponosi tak dużych kosztów jak w przypadku zatrudnienia personelu na stałe.
Z kolei macierzysty pracodawca może zatrzymać miejsca pracy, mimo spadku popytu na jego usługi i zatrudnianie do pracy tymczasowej.
Czytaj także: Wrocław. Ruszyła akcja #PosiłekDlaSeniora
Serwis #RatujEtat ma mieć charakter wolontaryjny. - Jako dostawca platformy do zarządzania czasem pracy, zbieramy statystyki nt. zaplanowanych grafików i zarejestrowanych obecnościach w firmach. Pozwoliło nam to zweryfikować w których branżach w dalszych ciągu planowane są grafiki pracy, a w których nastąpił przestój - dodał Radosław Głowaty.
- Zauważyliśmy, że ilość roboczogodzin wśród naszych klientów z branży spożywczej znacząco wzrosła w porównaniu do poprzednich miesiącu. Z drugiej strony zauważyliśmy, że restauracje i hotele nie planowały grafiku na kwiecień - podsumował prezes firmy Kadromierz.
Czytaj także: Polska Poczta nie może żądać danych osobowych wrocławian
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.