Trwa ładowanie...

Wrocław: nowe przedszkole powstanie w… szpitalu

Urząd marszałkowski zadecydował o powstaniu nowego, ogólnodostępnego przedszkola. Placówka powstanie w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Fieldorfa. Przedszkole będzie prowadzone przez fundację Pro Futuro.

Wrocław: nowe przedszkole powstanie w… szpitaluŹródło: iStock.com
d4d52yb
d4d52yb

Nowe przedszkole w szpitalu

Urząd marszałkowski wydzierżawi miejsce w szpitalu przy ulicy Fieldorfa fundacji Pro Futuro. Ma tam powstać nowe, ogólnodostępne przedszkole. Urząd swoją nietypową decyzję tłumaczy problemem ze zbyt małą liczbą podobnych placówek na terenie Wrocławia. Rzecznik marszałka podkreśla dodatkowo, że miejsce będzie w pełni przystosowane, z niezależnym wejściem, więc nie będzie kłopotu z potencjalnymi zarazkami.

Kiedy powstanie nowe przedszkole?

Przedszkole zlokalizowane przy szpitalu im. Marciniaka będzie prowadziła fundacja Pro Futuro. Nie wiadomo jeszcze czy organizacja zdecyduje się na publiczną, czy prywatną działalność placówki. W przedszkolu ma być wygospodarowane miejsce dla około 120 dzieci. Pro Futuro już przygotowuje niezbędne dokumenty i przewiduje, że pierwszy nabór dzieci odbędzie się już we wrześniu przyszłego roku.

Lekarze są zaskoczeni

Lekarze ze szpitala przy ulicy Fieldorfa są zdumieni decyzją urzędu o powołaniu przedszkola w szpitalu i podkreślają, że powierzchnię można byłoby inaczej zagospodarować. Szpital boryka się z brakiem odpowiedniej rehabilitacji, lekarze podnoszą też kwestię braku gabinetów lekarskich, zwłaszcza specjalistów internistów i geriatrów. Innym pomysłem osób pracujących w szpitalu jest przedszkole dla pracowników, które mogłoby skłonić lekarzy, pielęgniarki i resztę personelu do szybszego powrotu do pracy, np. po urlopie macierzyńskim.

d4d52yb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d52yb
Więcej tematów