Trwa ładowanie...

Wrocław. Nowe autobusy w mieście. Pierwszy Mercedes już dotarł

W marcu 2020 roku, jeszcze przed pandemią koronawirusa, Wrocław podpisał umowę na dzierżawę 60 nowych autobusów Mercedes Citaro G2. Pierwszy z pojazdów właśnie dotarł do stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław. Nowe autobusy w mieście. Pierwszy Mercedes już dotarłWrocław. Nowe autobusy w mieście. Pierwszy Mercedes już dotarłŹródło: Facebook.com
dn1pvsj
dn1pvsj

W marcu Wrocław zawarł umowę na dzierżawę aż 60 Mercedesów Citaro G2 - w tym gronie znalazło się 31 pojazdów krótkich oraz 29 przegubowych. Wszystkie autobusy mają być wyposażone w klimatyzację, niską podłogę i silniki spełniające najnowsze normy emisji spalin Euro 6. Wartość kontraktu to 122,5 mln zł.

Po kilku miesiąca od podpisania umowy, pierwszy Mercedes dotarł do stolicy Dolnego Śląska. Teraz czeka go "przybranie" w barwy MPK Wrocław - wprawdzie jest on już pomalowany w żółto-czerwone kolory, ale konieczne jest jeszcze nałożenie odpowiednich logotypów, herbu miasta czy numeru identyfikacyjnego.

Wrocław. Nowe autobusy w mieście. Pierwszy Mercedes już dotarł

Kontrakt na dzierżawę 60 nowych Mercedesów to ciąg dalszy inwestycji miasta Wrocław w komunikację miejską. W roku 2018 w stolicy Dolnego Śląska pojawiło się już 60 nowych pojazdów, a w roku 2019 dostarczono 50 kolejnych. Dodatkowo 30 nowych autobusów zapewnił jeden z podwykonawców MPK Wrocław, Mobilis.

Susza wciąż jest zagrożeniem. Eksperci zalecają retencjonowanie wody

- Rozwój komunikacji miejskiej to mój priorytet. Chcę, aby wrocławianie mieli możliwość, szybkiego, komfortowego i niezawodnego poruszania się po mieście i to jest kolejny, ale nie jedyny krok do tego celu. Jak liczyliśmy, po tym zakupie ponad 80 proc. wrocławskich autobusów będzie wyposażona w klimatyzację, a średni wiek floty znacznie spadnie - mówił w marcu prezydent Jacek Sutryk po podpisaniu umowy.

dn1pvsj

Autobusy Mercedes Citaro G2 zostały wzięte w 10-letnią dzierżawę. Koszt kontraktu to 122,5 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dn1pvsj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn1pvsj
Więcej tematów