Trwa ładowanie...

Wrocław: Niebawem ruszy budowa dwóch podmiejskich węzłów przesiadkowych

W Siechnicach i Świętej Katarzynie powstaną dwa centra przesiadkowe. Prace ruszą już niebawem przy stacjach kolejowych w tych miejscowościach. Nowe węzły zintegrują kolej podmiejską z komunikacją autobusową, samochodową, a nawet rowerową.

Wrocław: Niebawem ruszy budowa dwóch podmiejskich węzłów przesiadkowychŹródło: An Archi Group Sp. z o. o.
d45cyn2
d45cyn2

Budowa dwóch węzłów przesiadkowych pod Wrocławiem

Siechnice i Święta Katarzyna – to w tych miejscowościach powstaną nowoczesna centra przesiadkowe. W obu przypadkach będą one połączone z wyremontowanymi w ostatnim czasie stacjami kolejowymi. Plany budowy przewidują liczne miejsca parkingowe zarówno dla aut, jak i rowerów, przewidziane są również dodatkowe przystanki dla autobusów. Węzły mają być nowoczesne i przyjazne podróżnym – powstaną tam stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, infoboxy oraz specjalne systemy dynamicznej informacji pasażerskiej.

Nowa inwestycja zakłada również przebudowę infrastruktury drogowej. Prace będą prowadzone również na trasach dojazdowych do stacji kolejowych, a cały teren będzie upiększony o nowe krzewy i drzewa. Łączny koszt inwestycji w Siechnicach i Świętej Katarzynie ma wynieść 12.546.000 złotych. Prace mają rozpocząć się po oficjalnym przekazaniu terenu, czyli wraz z końcem marca, a termin oddania planowany jest na trzeci kwartał przyszłego roku.

Utrudnienia w związku z budową węzłów przesiadkowych

Budowa węzłów przesiadkowych będzie wymagała wprowadzenia pewnych ograniczeń w ruchu. W przypadku Siechnic ulica Kolejowa zostanie zwężona po obu stronach, a na ulicy Szkolnej zostanie wprowadzone jednostronne zwężenie z tymczasową sygnalizacją świetlną. W związku z tym kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia drogowe. Podróżni również powinni liczyć się z utrudnieniami, na czas robót przystanek Siechnice-Elektrociepłownia zostanie zamknięty, tymczasowy przystanek będzie funkcjonował na ulicy Kolejowej. Zmiany organizacji ruchu w związku z budową węzła w Świętej Katarzynie nie są jeszcze znane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. W całej Polsce rośnie liczba ofiar

d45cyn2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45cyn2
Więcej tematów