Wrocław. Miasto usuwa bariery. Na Legnickiej powstaje przejście naziemne
Wrocław stara się dbać o wszystkich swoich mieszkańców. W związku z tym powstał program likwidacji barier architektonicznych, w ramach którego na ul. Legnickiej na wysokości ul. Młodych Techników powstanie naziemne przejście dla pieszych.
Na ul. Legnickiej we Wrocławiu trwają już prace związane z wyznaczeniem naziemnego przejścia dla pieszych. Wszystko po to, by osoby niepełnosprawne, rodzice z wózkami dziecięcymi, seniorzy oraz mniej sprawne fizycznie osoby miały możliwość komfortowego przemieszczania się na drugą stronę ulicy oraz samodzielnego dostępu do peronów tramwajowych, bez konieczności korzystania z przejść podziemnych.
Wrocław. Miasto usuwa bariery. Na Legnickiej powstaje przejście naziemne
Prace toczą się na wysokości ul. Młodych Techników, jednocześnie po obu stronach ulicy i na peronach przystankowych. Nie wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców. Roboty drogowe obejmują przede wszystkim chodniki i przystanki.
Wrocław zamierza być miastem bez barier. Mieszkańcy mają mieć wybór, z jakiego typu przejść chcą korzystać. - Ta inwestycja, była planowana od lat, razem z pasami na wysokości placów Jana Pawła II i Strzegomskiego. Przejście podziemne na Młodych Techników pozostanie tak jak np. na pl. Strzegomskim i na pl. Jana Pawła II. Będzie to alternatywa dla pieszych - podkreśla Ewa Mazur ze ZDiUM.
Wszystko po to, by mniej sprawni fizycznie wrocławianie mogli bez przeszkód korzystać z komunikacji i dróg.
- Chodniki i perony wymagają przełożenia oraz wyprofilowania, aby można było zamontować płytki stop i obniżone krawężniki. Trzeba również pociągnąć okablowanie do zasilenia sygnalizacji świetlnej i zamontować elementy jej konstrukcji. Nawierzchnia przejścia i przejazdu rowerowego w torowisku będzie wykonana w technologii inno STRAIL - całkowicie rozbieralnej - dodaje Mazur.