Trwa ładowanie...

Wrocław. Koronawirus. Nowe Horyzonty odwołane

Najważniejszy i największy festiwal filmowy w Polsce nie zgromadzi w zaplanowanym terminie tysięcy kinomanów. Już wiadomo, że na przełomie lipca i sierpnia nie będzie to możliwe.

Wrocław. Koronawirus. Nowe Horyzonty odwołaneŹródło: WP, Nowe Horyzonty, fot: Nowe Horyzonty
d281g8b
d281g8b

Powodem tego jest decyzja prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, który ogłosił, że do końca sierpnia odwołuje wszystkie imprezy, które były planowane w mieście.

- Nie mamy już złudzeń, tegoroczny festiwal w planowanym terminie nie odbędzie się - w rozmowie z Radiem Wrocław powiedział dyrektor artystyczny imprezy Marcin Pieńkowski.

To miała być uroczysta, jubileuszowa edycja festiwalu, który od dwóch dekad przyciąga ogromne rzesze twórców filmowych, krytyków i widzów. Już na początku roku organizatorzy mieli już zagwarantowanych 12 pozycji repertuarowych, jak zawsze stanowiących najlepsze światowe produkcje przemysłu filmowego, czasem bardzo niszowe i niemożliwe do zobaczenia w normalnym kinowym repertuarze.

d281g8b

##

Koronawirus. Festiwali nie będzie przez całe lato

Organizatorzy w porozumieniu z miastem chcą teraz wypracować nową formułę imprezy. Jeszcze nie wiadomo, czy nastąpi przesunięcie daty tegorocznej edycji, czy przeniesiona ona zostanie dopiero na przyszły rok. To zależy, jak wyjaśnia Pieńkowski, od sytuacji w Polsce.

Niewykluczone, że uda się w lipcu wykreować kameralne wydarzenia filmowe, możliwe też, że będzie można część imprezy przenieść do sieci. Na początku pandemii dyrektor artystyczny festiwalu oświadczył, że organizatorzy na ostateczne decyzje dają sobie czas do końca kwietnia.

d281g8b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d281g8b
Więcej tematów