Trwa ładowanie...

Wrocław. Koalicja się rozpadła. Rafał Dutkiewicz spróbuje posklejać ją na nowo

Były prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz w obszernej rozmowie z Radiem Wrocław odniósł się do aktualnej sytuacji politycznej w mieście. Jego zdaniem rozpad koalicji wspierającej Jacka Sutryka to ogromne zaskoczenie. - Będą starał się zszyć ją na nowo. Uważam, że to potrzebne i ważne - powiedział.

Wrocław. Koalicja się rozpadła. Rafał Dutkiewicz spróbuje posklejać ją na nowoWrocław. Koalicja się rozpadła. Rafał Dutkiewicz spróbuje posklejać ją na nowoŹródło: Wikimedia Commons, fot: Maciej Kulczyński
d2cou2p
d2cou2p

Rafał Dutkiewicz nie jest już prezydentem Wrocławia, jednak wciąż mocno angażuje się w życie miasta. Zdaniem polityka rozpad koalicji wspierającej Jacka Sutryka to bardzo zła informacja dla wszystkich.

- To było dla mnie wielkie zaskoczenie. Ja lubię i cenię Adama Zawadę. Uważam, że odwołanie go z funkcji wiceprezydenta było błędem. To zaowocowało rozpadem koalicji. Będę starał się zszyć ją na nowo. To ważne i potrzebne - powiedział Dutkiewicz w rozmowie z Radiem Wrocław. 

Wrocław. Koalicja się rozpadła. Rafał Dutkiewicz spróbuje posklejać ją na nowo

Przypomnijmy, że Jacek Sutryk przez pierwszą część kadencji rządził Wrocławiem mając wsparcie radnych Koalicji Obywatelskiej, Sojuszu dla Wrocławia i Nowoczesnej. Przy okazji głosowania nad budżetem miasta na rok 2021 ostatnia z formacji groziła Sutrykowi, że nie poprze budżetu, jeśli nie zostaną spełnione jej żądania.

Prof. Jarosław Flis o aborcji: Konflikt jest symboliczny i trudno znaleźć wyjście

Ostatecznie budżet poparła nie tylko Nowoczesna, ale też trzech radnych PiS, którzy chwilę po głosowaniu zostali wyrzuceni z klubu. To doprowadziło do powstania w Radzie Miejskiej Wrocławia nowego ugrupowania - Klub Radnych Forum Jacka Sutryka Wrocław Wspólna Sprawa. Weszli do niego radni KO, Sojuszu dla Wrocławia oraz dawni członkowie PiS.

d2cou2p

Jacek Sutryk nie cieszył się długo z większości w Radzie Miejskiej, bo z jego klubu odszedł Maciej Zieliński, który przeszedł do nowo utworzonej formacji Współczesny Wrocław. Współtworzą ją dawni radni Nowoczesnej.

- Jak się okazało, małe większości bywają bardzo chwiejne. Wrocław potrzebuje stabilnej liczebnie większości. W związku z tym, trzeba usiąść do stołu - dodał Rafał Dutkiewicz, który przyznał, że jest sympatykiem ruchu politycznego Szymona Hołowni, ale za wcześnie, by mówić o tym, że będzie budować jego zaplecze. 

Reporterzy Radia Wrocław rozmawiali z byłym prezydentem miasta także o smogu. Jacek Sutryk nazwał informacje o tym, że miasto znalazło się w czołówce miast z najgorszym powietrzem na świecie, "durnowatymi rankingami" . - Ja unikam tego rodzaju określeń, ale pewne zjawisko warto wyjaśnić. Dużo bardziej miarodajnym jest wynik średniodobowy - powiedział. 

Rafał Dutkiewicz odniósł się również do wielkich inwestycji, które miały miejsce w mieście za jego kadencji. - Jak to bywa z dużymi projektami, oczywiście zawsze związane są z nimi duże problemy. Po fakcie zawsze myśli się o pewnych sprawach, że można byłoby zrobić je lepiej czy szybciej. Gdy wracam myślami do tego okresu, kiedy siedziałem w Ratuszu, mam raczej dobre wspomnienia - wyjaśnił. 

d2cou2p

źródło: Radio Wrocław

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2cou2p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cou2p
Więcej tematów