Trwa ładowanie...

Wrocław: Akademiki przygotowane na kwarantannę

Wojewoda dolnośląski przejął akademiki Politechniki Wrocławskiej. Domy studenckie mają służyć osobom skierowanym na kwarantannę, w sumie znajdzie się tam miejsce dla około 960 osób.

Wrocław: Akademiki przygotowane na kwarantannęŹródło: www.pwr.edu.pl
dzygujb
dzygujb

Koronawirus: akademiki przejęte przez wojewodę

Wojewoda dolnośląski zdecydował, że wrocławskie akademiki będą służyły jako miejsca do odbywania kwarantanny. Chodzi o domy studenckie T-16 Tower i T-19 Piast, zarządzane przez Politechnikę Wrocławską. Akademiki zostały już oficjalnie przejęte przez urzędników, według obliczeń mają pomieścić około 960 osób, studenci opuścili budynki w poniedziałek. Podobne działania podejmują powiaty w całej Polsce, władze przejmują między innymi budynki internatów i sanatoriów.

Na kwarantannę do domu studenckiego będą kierowane osoby, które nie mają możliwości odbycia jej w miejscu zamieszkania. Takie rozwiązanie będzie pomocne dla osób żyjących pod jednym dachem z seniorami, którzy jak wiadomo znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na koronawirusa. Z kwarantanny w akademiku może również skorzystać każdy, kto nie posiada lokalu na własność. Decyzję o trafieniu do domu studenckiego będą podejmowały władze województwa lub centrum zarządzania kryzysowego. Jak zapowiedział wojewoda wszystkie osoby przebywające na kwarantannie w akademiku będą miały zapewnione pożywienie.

Liczba chorych na koronawirusa w Polsce ciągle wzrasta, w województwie dolnośląskim odnotowuje się najwyższą, obok łódzkiego i mazowieckiego, liczbę zachorowań na COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dzygujb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzygujb
Więcej tematów