Trwa ładowanie...

Wrocław. 70 milionów pasażerów w pociągach Kolei Dolnośląskich. Voucher dla szczęśliwej studentki

Mieszkanka Dolnego Śląska podróżująca we wtorek, 29 lipca pociągiem Kolei Dolnośląskich relacji Węgliniec-Wrocław Główny okazała się być 70. milionowym pasażerem w historii regionalnego przewoźnika. Szczęśliwa pasażerka to studentka psychologii, która - jak sama podkreślała - bardzo często podróżuje pociągami Kolei Dolnośląskich.

Wrocław. 70 milionów pasażerów w pociągach Kolei Dolnośląskich. Voucher dla szczęśliwej studentkiWrocław. 70 milionów pasażerów w pociągach Kolei Dolnośląskich. Voucher dla szczęśliwej studentkiŹródło: Materiały prasowe
d4glhit
d4glhit

W czasie podróży pasażerowie pociągu dowiedzieli się, że wśród nich jest jubileuszowy pasażer w historii Kolei Dolnośląskich. Podczas gdy trwało liczenie pasażerów i weryfikacja danych z systemu sprzedaży biletów, na podróżnych czekały specjalnie przygotowane atrakcje oraz poczęstunek.

Wrocław. 70 milionów pasażerów w pociągach Kolei Dolnośląskich. Voucher dla szczęśliwej studentki

- Ta data dla Kolei Dolnośląskich to w pewnym sensie symbol. Symbol tego, że wracamy do gry, symbol tego, jak wielkie możliwości przewozowe ma nasza spółka. Wreszcie symbol tego, czego najlepszym przykładem jest nasz 70-milionowy pasażer - tej wielkiej wartości, jaką stanowią nasi pasażerowie - mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

- Chcę wyraźnie podkreślić, że pasażerowie i Koleje Dolnośląskie to symbioza, jedno bez drugiego nie istnieje, co najlepiej pokazał trudny czas pandemii. To pasażerowie pomagają w rozwoju naszej firmy, dzięki nim inwestujemy, dzięki nim i dla nich przede wszystkim możemy kupować nowe pociągi - dodaje.

d4glhit

Dlatego odsunął się od Kościoła. Leszek Miller podzielił się wstrząsającą historią

Jubileuszową pasażerką okazała się być studentka psychologii, która na co dzień uczy się Wrocławiu. Nie ukrywała wzruszenia, ponieważ pociągami podróżuje nie tylko w okolice Zgorzelca, gdzie mieszka jej rodzina, ale również do swojego chłopaka do Drezna.

- Jestem taka szczęśliwa i wdzięczna za ten prezent. Kolejami Dolnośląskimi podróżuję praktycznie dwa razy w tygodniu. Jeżdżę na studia, do domu, do rodziców czy do chłopaka. Jestem do połowy Niemką i do połowy Polką. Tak jeżdżę w tę i z powrotem. Bardzo dużo podróżuję. Wybieram te połączenia, ponieważ są po prostu wygodne - powiedziała wzruszona Helena Pagels, która zwróciła jeszcze uwagę na magię liczb, ponieważ została 70-milionowym pasażerem w dniu, kiedy ze swoim chłopakiem przyjechała do Wrocławia świętować siódmą rocznicę związku.

d4glhit

Na stacji końcowej na szczęśliwą pasażerkę czekała dodatkowa niespodzianka. Otrzymała voucher na darmowe przejazdy wszystkimi pociągami Kolei Dolnośląskich oraz unikatową, bo w barwach pociągów KD - hulajnogę elektryczną.

- Serdecznie dziękuję naszej jubileuszowej pasażerce i cieszymy się, że voucher tak bardzo się przyda i ułatwi podróże w regionie, ale też do Drezna. Ten jubileusz i ta liczba, siedemdziesięciu milionów pasażerów, pokazuje, że kolej na Dolnym Śląsku ma się dobrze. Po okresie pandemicznych ograniczeń i cięć rozkładów wracamy na dobre tory. Do regularnego kursowania wróciły też pociągi do Czech i Niemiec. Czekamy też na dostawy nowego taboru, już wkrótce na dolnośląskie tory wyjedzie pierwszy skład o napędzie hybrydowym - stwierdza Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy spółki.

W ostatnich miesiącach Koleje Dolnośląskie rozstrzygnęły przetargi i podpisały umowy na dostawę nowych pociągów. Pierwsze składy hybrydowe trafią na Dolny Śląsk jeszcze w sierpniu 2021 roku. Zaplanowane na najbliższe lata inwestycje taborowe i infrastrukturalne przekroczą w sumie kwotę ponad 500 mln złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4glhit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4glhit
Więcej tematów