Trwa ładowanie...

Wrocław 11 listopada. Parada, marsz, pierwszy Bieg Niepodległości. Sprawdź rozkład wydarzeń

W Narodowe Święto Niepodległości 2019 we Wrocławiu organizuje się wiele konkurencyjnych wydarzeń. Dowiedz się, gdzie i jak możesz posłuchać koncertu, wziąć udział w biegu, pójść w marszu w świetle pochodni.

Wrocław 11 listopada. Parada, marsz, pierwszy Bieg Niepodległości. Sprawdź rozkład wydarzeńŹródło: East News, fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER
d1srtks
d1srtks

Narodowe Święto Niepodległości 2019 we Wrocławiu. Wydarzenia dla dzieci i rodziny

Parada Niepodległości, podobnie jak przed rokiem, przejdzie z placu przy Centrum Historii Zajezdnia w kierunku placu Wolności. Biało-czerwony pochód zbudują rodziny z dziećmi, które oddadzą hołd bohaterom polskiej wolności. Start o 10:30, wejście na plac Wolności o 11:30. W wydarzenie może włączyć się nawet 10 tysięcy osób.

Dla uczestników Parady Niepodległości przygotowuje się urozmaicony program. Rodziny utworzą wielką żywą flagę, którą sfilmuje z powietrza dron. Potem przyjrzą się defiladzie, odśpiewają pieśni patriotyczne. Około 13:30 zacznie się występ orkiestry, zespołu Gieni Dudki i tancerzy, około 15:00 zakończy się cała impreza.

Wrocław na 11 listopada. Koncerty i paintball

11 listopada w Hali Stulecia zagra zespół Bajm z Beatą Kozidrak oraz exMaanam. Koncert nosi miano "wROCK for Freedom – Dzień Niepodległości". W 101. Rocznicę odzyskania niepodległości wrocławianie rozgrzeją się przy dźwiękach "Białej armii" czy "Kocham cię, kochanie moje".

W Narodowe Święto Niepodległości możemy cofnąć się do przedwojennej Rzeczpospolitej i jej muzycznych hitów. Utwory Mieczysława Fogga czy Hanki Ordonówny zabrzmią w klubie Formaty o 18:00. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie klubu. Ilość miejsc ograniczona.

d1srtks

Dzień przed świętem, 10 listopada, wrocławscy miłośnicy militariów wybiorą się do Muzeum Militarnego w Forcie nr 9. Od 14:00 do 16:00 będzie można obejrzeć wozy bojowe, repliki broni, a także spróbować swoich sił na strzelnicy paintballowej i w innych zabawach. O 16:00 rozpocznie się koncert "Piosenko, piosenko, co żeś ty za pani". Zainteresowani powinni pamiętać, że ze względu na remont ulicy Pełczyńskiej w okolicy jest mało miejsc parkingowych.

11 listopada Wrocław. Bieg Niepodległości czy Marsz Niepodległości?

Oficjalny Bieg Niepodległości wystartuje we Wrocławiu pierwszy raz. Stolica Dolnego Śląska biegnie w ślady Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdyni i innych miast. Limit uczestników wynosi 3 tysiące. Póki starczy miejsc, do 11 listopada można rejestrować się w biurze zawodów, przeniesionym do Barbary przy ul. Świdnickiej 8B. 10-kilometrowy bieg zacznie się 11 listopada o 17:00 na wrocławskim Rynku, okrąży centrum miasta i zakończy się również na Rynku. Inicjatywa zastąpi zeszłoroczny Bieg Niepodległości z wąsem.

W zeszłym roku Marsz Niepodległości został zdelegalizowany przez odchodzącego prezydenta Rafała Dutkiewicza, ale sąd pozwolił na jego przeprowadzenie. Marsz Niepodległości 2019 we Wrocławiu zacznie się na Wyspie Słodowej o 19:00, po zakończeniu Biegu Niepodległości. Uczestnicy udadzą się ulicą Dubois i mostem Sikorskiego przez pl. Jana Pawła II na pl. Solidarności, gdzie marsz się zakończy. Jego hasło, pochodzącego z piosenki Jana Pietrzaka, brzmi "Żeby Polska była Polską".

d1srtks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1srtks
Więcej tematów