Trwa ładowanie...

Warszawa powie NIE cyrkom ze zwierzętami. "Decyzja już w przyszłym tygodniu"

Inicjatywa już spotkała się ze wsparciem Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt

Warszawa powie NIE cyrkom ze zwierzętami. "Decyzja już w przyszłym tygodniu"
dx3hcwi
dx3hcwi

Wkrótce zapadnie decyzja w sprawie cyrków ze zwierzętami odwiedzających Warszawę. Biuro Ochrony Środowiska wspólnie z Ratuszem najprawdopodobniej już wkrótce całkowicie zakażą im wjazdu do stolicy.

- W ubiegłym tygodniu zaapelowałam do Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz by wprowadzić zakaz dzierżawy gruntów miejskich na potrzeby tresury zwierząt oraz wypracować przepisy nakazujące przestrzeganie rygorów bezpieczeństwa skutkujące brakiem możliwości dzierżawienia w tym celu również terenów prywatnych znajdujących się w granicach miasta Warszawy - mówi WawaLove.pl radna Aleksandra Gajewska.

Jak dodaje, wiceprezydent Jarosław Jóźwiak jej apel ocenił pozytywnie. Ponadto Gajewska skontaktowała się dziś w tej sprawie z Biurem Ochrony Środowiska. Jak powiedziała w rozmowie z nami, pierwsza decyzja w sprawie zakazu zapadnie już w przyszłym tygodniu.

Także tereny prywatne

Władze warszawy już od kilku lat są niechętne cyrkom ze zwierzętami, dlatego takie instytucje organizują festiwale i pokazy na terenach prywatnych. Przyszłe decyzje włodarzy pozbawią ich tej możliwości. - Niechęć miasta to za mało - podkreśla radna. I dodaje, że nie chodzi wyłącznie o Warszawę, ale i o przyległe do niej gminy, jak np. Piaseczno.

dx3hcwi

Jako pozytywny przykład podaje Wrocław, w którym prezydent Rafał Dutkiewicz wydał rozporządzenie o całkowitym zakazie dzierżawy miejskich gruntów na potrzeby tresury zwierząt. W stolicy Dolnego Śląska zapowiedziano także, że przygotowana zostanie specjalna uchwała dotycząca wynajmowania gruntów nie będących własnością miasta. Ustawa w praktyce wyeliminuje możliwość pojawienia się cyrku ze zwierzętami we Wrocławiu. Radna Gajewska liczy, że podobne rozwiązanie wprowadzone będzie w stolicy Polski. Inicjatywa już spotkała się ze wsparciem Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!

dx3hcwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx3hcwi
Więcej tematów