RegionalneWrocławSklepy otwarte w Boże Ciało. Gdzie zrobimy zakupy 3 czerwca?

Sklepy otwarte w Boże Ciało. Gdzie zrobimy zakupy 3 czerwca?

Boże Ciało jest ustawowo dniem wolnym od pracy. Równocześnie w tym dniu obowiązuje zakaz handlu. Oznacza to, że 3 czerwca zamknięte pozostają galerie handlowe, dyskonty czy supermarkety. Gdzie zrobimy zakupy w Boże Ciało, które sklepy są otwarte?

Sklepy otwarte w Boże Ciało. Gdzie zrobimy zakupy 3 czerwca?
Sklepy otwarte w Boże Ciało. Gdzie zrobimy zakupy 3 czerwca?
Źródło zdjęć: © money.pl | Rafał Parczewski
Łukasz Kuczera

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest dniem wolnym od pracy i zawsze przypada na 60. dzień po Wielkanocy. W tym roku obchodzone jest ono 3 czerwca. Tego dnia obowiązuje również zakaz handlu, a to oznacza, że zamknięte są galerie handlowe, dyskonty czy supermarkety. Zasady w tej sytuacji są identyczne do tych, jakie obowiązują w trakcie niedzieli niehandlowej.

Sklepy otwarte w Boże Ciało. Gdzie zrobimy zakupy 3 czerwca?

Nie oznacza to jednak, że w Boże Ciało 2021 nie zrobimy zakupów. Jeśli ktoś w środę zapomniał o zakupie produktów na obiad czy kolację, ma swoją szansę. Ustawa pozwala bowiem na funkcjonowanie w dzień wolny od pracy wybranym placówkom. Dotyczy to m.in. małych sklepów, gdzie za ladą stanie właściciel.

W Boże Ciało otwarte mogą być również sklepy działające na zasadzie franczyzy, czyli m.in. Żabka czy Carrefour Express, gdyż tam sami franczyzobiorcy podejmują decyzję o otwarciu placówki. W związku ze świętem należy się jednak liczyć z tym, że sklepy mogą być funkcjonować w innych godzinach niż zwykle.

"Polska na weekend". Wieś, o której mówi cały świat. Poznajcie Zalipie

W Boże Ciało zamknięte pozostają za to duże sklepy wielkopowierzchniowe oraz dyskonty - dotyczy to m.in. placówek sieci Auchan, Carrefour, Kaufland, Aldi, Lidl czy Biedronka. Zakupy w tych miejscach najwcześniej zrobimy w piątek, 4 czerwca.

Boże Ciało 2021. Otwarte sklepy

  • sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel,
  • placówki pocztowe,
  • stacje paliw,
  • lokale gastronomiczne
  • sklepy działające na zasadzie franczyzy, np. Żabka, Carrefour Express,
  • apteki,
  • kwiaciarnie,
  • markety na dworcach PKP.
Źródło artykułu:wroclaw.wp.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)