Pogoda. Wrocław. Ostatni taki ciepły dzień. IMGW ostrzega - przymrozki mogą zniszczyć uprawy
Pogoda we Wrocławiu. Poniedziałek będzie ostatnim ciepłym dniem w tym tygodniu. Już od wtorku czeka nas drastyczna zmiana aury. IMGW ostrzega nawet przed przymrozkami.
Za wrocławianami bardzo ładny weekend - w sobotę i niedzielę termometry wskazały grubo ponad 20 st. C, co wielu mieszkańców Wrocławia wykorzystało na spacery po lasach i wałach wzdłuż Odry. Jeśli ktoś nie skorzystał ze słonecznej aury, to w poniedziałek ma na to ostatnią szansę.
Pogoda. Wrocław. Załamanie aury i przymrozki
Poniedziałek będzie jeszcze dość ciepły - termometry mają wskazać ok. 22 st. C. Jednak powinniśmy się już spodziewać opadów, które nadejdą ok. godz. 16. i pozostaną z nami już do wtorku. Będą też zwiastunem załamania pogody. We wtorek dojdzie do znacznego ochłodzenia. W ciągu dnia maksymalna temperatura wynosić będzie jedynie 13 st. C. Bardzo zimne będą też noce. Przez kilka najbliższych dni temperatury będą sięgać 2-3 st. C. We wtorkowy poranek możemy się zaś spodziewać 0 st. C.
Czytaj także: Politechnika pracuje nad opaską badąjącą urazy mózgu
"Wraz z napływem chłodniejszego powietrza, możliwy będzie spadek temperatury powietrza do około 0 st. C - tak więc we wtorek rano na zachodzie i północy wystąpią lokalne przymrozki. Dodatkowo nad centralną i wschodnią Polską wiać będzie silny wiatr w porywach do 80 km/h, słabnący stopniowo dopiero we wtorek" - ostrzega IMGW.
ZOBACZ WIDEO: Polska firma tworzy respirator z drukarki 3D. Trwają testy prototypów
IMGW ostrzega nawet o możliwości wystąpienia lokalnych przymrozków. To bardzo ważne, jeśli ktoś z wrocławian prowadzi ogródek. Owoce, warzywa czy kwiaty należy zabezpieczyć przed mrozem, aby nie stracić efektów ciężkiej pracy. Niskie temperatury pozostaną z nami przez co najmniej tydzień. Dopiero w przyszły poniedziałek termometry mają wskazać ok. 20 st. C. W prognozach na kolejne dni brakuje za to opadów deszczu.
"Zanotowane na początku maja opady deszczu miały charakter krótkotrwały i tylko lokalnie były intensywne. Poza chwilową poprawą sytuacji hydrologicznej w dorzeczu górnej Wisły (wzrosty poziom wody w rzekach w południowych województwach) nie polepszyły ogólnej sytuacji hydrologicznej w Polsce. Stacje wodowskazowe nadal notują niski poziom w rzekach i jeziorach w całym kraju" - poinformowała IMGW.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.