Trwa ładowanie...

Nowy odcinek drogi ekspresowej S3 Legnica-Bolków otwarty

Dzisiaj, po godzinie 12, na Dolnym Śląsku dokonano uroczystego otwarcia nowego odcinka drogi ekspresowej S3 z Legnicy do Bolkowa.

Nowy odcinek drogi ekspresowej S3 Legnica-Bolków otwartyŹródło: Facebook.com, fot: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA]
d2xnvr6
d2xnvr6

Dziś popołudniu kierowcy mogą przejechać nowym odcinkiem drogi ekspresowej S3. Trasa liczy 36 kilometrów, od węzła Legnica Południe na autostradzie A4 do okolic Bolkowa (węzeł Bolków), gdzie trzeba będzie zjechać na drogę krajową nr 5.
Jest to dobra informacja również dla kierowców z Wrocławia. Nowo otwarty odcinek ułatwi dojazd w okolice Jeleniej Góry. Kierowcy, zamiast skręcać z autostrady A4 w Kostomłotach i jechać przez Strzegom (drogą nr 5), będą mogli dojechać do Legnicy i dalej już S3 do Bolkowa. Co prawda, trasa jest o ponad 40 km dłuższa, ale pokonać ją będzie można zdecydowanie szybciej niż poprzednio, jadąc drogą nr 5.

Budowa 36-kilometrowego odcinka drogi rozpoczęła się w 2014 r. i została podzielona na dwa fragmenty: Legnica-Jawor oraz odcinek Jawor-Bolków. Realizacją inwestycji zajęły się firmy Warbud, Eurovia i Mota-Engil. Prace zakończono w przewidywanym terminie a wartość inwestycji wyniosła ok. 618 milionów złotych.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jeszcze w tym roku drogą ekspresową S3 będzie można z Bolkowa dotrzeć do Szczecina, a w 2023 r. przejedziemy całą blisko 500-kilometrową trasą od Świnoujścia do granicy z Czechami. W przyszłości trasa ma być fragmentem międzynarodowej drogi E65, łączącej szwedzkie Malmö z greckim Chania.

d2xnvr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xnvr6
Więcej tematów