Trwa ładowanie...

Legnickie Pole. Radnemu przeszkadza nazwa żłobka. “Tęczowy Zakątek” kojarzy się z LGBT

Jeden z radnych gminy Legnickie Pole złożył interpelację, domagając się zmiany planowanej nazwy gminnego żłobka. "Tęczowy Zakątek", zdaniem Marka Sułowskiego, aktualnie kojarzy się z "ideologią LGBT" i nie powinien określać miejsca, w którym uczą się i bawią dzieci.

Legnickie Pole. Radnemu przeszkadza nazwa żłobka. “Tęczowy Zakątek” kojarzy się z LGBTLegnickie Pole. Radnemu przeszkadza nazwa żłobka. “Tęczowy Zakątek” kojarzy się z LGBTŹródło: pixabay.com, fot: pixabay.com
d339iei
d339iei

Urząd Gminy w Legnickim Polu podczas aktualnie trwającej kadencji wyraźnie kieruję się w stronę poglądów prawicowych.

Jeden z radnych, Marek Sułkowski, złożył interpelację, w której domaga się, aby powstający właśnie gminny żłobek nie nosił nazwy "Tęczowy Zakątek". "Nie ulega wątpliwości, że tęcza jest przepięknym zjawiskiem optycznym i meteorologicznym, którego wielu z nas wypatruje po burzy. Niestety od 1978 roku kolory tęczy nie są już tylko zjawiskiem fizycznym, które można uznać za neutralne" - czytamy w piśmie Sułkowskiego, które przytacza portal e-legnickie.pl.

Legnickie Pole. Radnemu przeszkadza nazwa żłobka. "Tęczowy Zakątek" kojarzy się z LGBT

Radny przekonuje, że swoje zdanie konsultował z mieszkańcami gminy i jego interpelacja jest wyrażeniem woli ogółu. - Ze wszystkich rozmów prowadzonych z mieszkańcami na temat tworzonego żłobka wynika jednoznacznie, że zaproponowana nazwa jest nietrafiona i należy ją bezwzględnie zmienić - uważa.

"Rafał Trzaskowski zniknął". Renata Mieńkowska-Norkiene krytycznie o opozycji

Tęcza od setek lat kojarzy się z czymś pozytywnym, kolorowym i radosnym. Podobne skojarzenia budzą również małe dzieci. Co więcej, żłobek powinien być miejscem, do którego podopieczni przychodzą chętnie i z uśmiechem na twarzy. W dziecięcych pokojach od lat maluje się ściany na kolorowo, aby zachęcić maluchy do zabawy i pozbyć się ich lęków w związku z opuszczeniem rodziców na kilka godzin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d339iei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d339iei
Więcej tematów