Trwa ładowanie...

Koniec z nauczaniem zdalnym studentów. Czas na powrót zajęć stacjonarnych

Rektorzy największych wrocławskich uczelni zapewniają, że nowy rok akademicki 2021/2022 studenci rozpoczną stacjonarnie. Oznacza to, że semestr zimowy odbywać się będzie w normalnym trybie. Do zmiany może doprowadzić jedynie nagłe pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Koniec z nauczaniem zdalnym studentów. Czas na powrót zajęć stacjonarnychKoniec z nauczaniem zdalnym studentów. Czas na powrót zajęć stacjonarnychŹródło: Facebook.com
d4dyvh1
d4dyvh1

Studenci wrocławskich uczelni rozpoczną semestr zimowy w stacjonarnym trybie nauki. Rektorzy zapowiadają, że póki sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się, zdalne nauczanie będzie tylko dodatkiem do zajęć w salach. W przypadku nagłego ataku kolejnej fali COVID-19 prowadzący mają być przygotowani na zmianę formy na zdalną lub hybrydową. 

Koniec z nauczaniem zdalnym studentów. Czas na powrót zajęć stacjonarnych

Uniwersytet Wrocławski informuje, że jeśli nie będzie dostępnych sal, które pozwalają na przeprowadzenie wykładu z zachowaniem obowiązujących ograniczeń epidemicznych, to studenci takiego wykładu wysłuchają za pośrednictwem internetu lub w formule hybrydowej. 

Prof. Przemysław Wiszewski z UWr poinformował, że osoby układające plan zajęć miały na uwadze to, aby grupy studentów jak najmniej przemieszczały się pomiędzy salami i budynkami. Ma to ograniczyć kontakty międzyludzkie i zwiększyć bezpieczeństwo. 

d4dyvh1

Zero tolerancji dla antyszczepionkowych hejterów. Prokuratura będzie wszczynać postępowania

Z kolei rektor Politechniki Wrocławskiej chciałby, aby 1 października studenci wrócili na zajęcia. - Oczywiście, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, uczelnia jest przygotowana do prowadzenia zajęć w formie hybrydowej. Nie przewidujemy natomiast kształcenia tylko zdalnego - deklaruje w komunikacie prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Uniwersytet Przyrodniczy czeka z ogłoszeniem ostatecznej decyzji do początku września, ale niemal pewnym jest, że studenci tej uczelni również powrócą na dobre do nauki stacjonarnej. Dla wielu osób to świetna informacja. Istnieje bowiem szansa na powrót życia studenckiego w pełnej klasie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dyvh1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dyvh1
Więcej tematów