Dolny Śląsk. Góry Literatury. Festiwal Olgi Tokarczuk
To był malutki, kameralny górski zlot przyjaciół po piórze i ludzi zakochanych w książkach. A teraz to impreza o najwyższych lotach, pod auspicjami laureatki nagrody Nobla. Jak w tym roku potoczy się rozpoczynający się w sobotę festiwal, na dodatek utrudniony trwającą epidemią.
10.07.2020 | aktual.: 01.03.2022 13:32
Szósta edycja Festiwalu Góry Literatury będzie obfitować w spotkania, dyskusje, literackie warsztaty i filmowe projekcje. Na dodatek pojedzie do ludzi - ciekawe wydarzenia rozgrywać się będą w różnych miejscach Kotliny Kłodzkiej.
Od soboty 11 lipca aż do 18 lipca w Wałbrzychu, Ludwikowicach Kłodzkich, Nowej Rudzie, Ścinawce Górnej, Rzędzinie, Włodowicach, na Zamku Książ i w Sarnach, będzie można spotkać się z pisarzami, poetami, historykami, krytykami.
Wśród autorów będzie Mikołaj Łoziński, nominowany do Nike 2020 za powieść "Stramer", Elżbieta Cherezińska, autorka bestsellerowych powieści historycznych - „Gra w kości”, „Odrodzone królestwo” czy „Królowa” oraz podróżniczka, dziennikarka, pisarka, pomysłodawczyni Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic, Joanna Lamparska.
Dolny Śląsk. Góry Literatury. Festiwal Olgi Tokarczuk
Wśród wielu atrakcji w programie znajdą się spotkania z wieloma niezwykłymi osobami - Jagą Hupało, Jagodą Szelc, Martą Dymek, Maciejem Musiarowskim, Iloną Witkowską, Jakubem Kornhauserem.
Dla dzieci też przygotowano wiele ciekawych zdarzeń. Będą warsztaty „My nie gryziemy”, przygotowane przez fundację Ewy Naworol i zajęcia prowadzone przez Barbarę Caillot.
Uczestnicy zobaczą kilka ciekawych filmów, o których będzie można podyskutować. Będą projekcje ”Hejtera”, ”Niny”, ”Nikt nie woła”. Goście festiwalowi, skoro już będą w malowniczym górskim krajobrazie, będą mogli skorzystać z zaproszenia na przechadzkę po okolicznych wzniesieniach oraz na wycieczkę rowerową.
Uczestników czekają też niezwykłe przeżycia muzyczne. Wystąpi Lech Janerka, rzadko już dający się namówić na koncert, legendarna grupa Osjan i Maria Peszek.