Trwa ładowanie...

Afera po odwołaniu dyrektor szpitala w Wałbrzychu. "Zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców"

Kilka dni temu Mariola Dudziak została odwołana ze stanowiska dyrektora szpitala w Wałbrzycha. Wciąż nie milkną echa tej kontrowersyjnej decyzji. Zdaniem wielu, prawdziwy powód zwolnienia kobiety był zgoła inny niż deklarowany. Prezydent Wrocławia mówi o zamachu na wałbrzyski szpital.

Afera po odwołaniu dyrektor szpitala w Wałbrzychu. "Zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców"Afera po odwołaniu dyrektor szpitala w Wałbrzychu. "Zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców"Źródło: Facebook
d3vzqrv
d3vzqrv

Mariola Dudziak nie jest już dyrektorem szpitala w Wałbrzychu. Decyzję w tej sprawie podjął Urząd Marszałkowski. Ze zmianą nie zgadzają się tak lekarze, jak i lokalni samorządowcy. Głos zabrał nawet prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, który mówi wprost o zamachu na szpital w Wałbrzychu. 

Afera po odwołaniu dyrektor szpitala w Wałbrzychu. "Zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców"

Ostrych słów nie szczędził także prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. - Pan marszałek Przybylski, pan wicemarszałek Macko i pan wicemarszałek Krzyżanowski, biorą od tego momentu pełną odpowiedzialność, również prawną, za to wszytko co będzie się działo jeśli chodzi o opiekę zdrowotną na terenie zamieszkałym przez 300 tysięcy ludzi. Ta decyzja musi być cofnięta (...) stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców - mówi Roman Szełemej, cytowany przez portal walbrzych24.com.

Oficjalnie Mariola Dudziak miała nie wywiązywać się z obowiązków dyrektora szpitala, nie wykonywać poleceń służbowych wydanych ze strony Urzędu Marszałkowskiego nadzorującego szpital specjalistyczny im. Sokołowskiego oraz wprowadzać w błąd dyrekcji Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

d3vzqrv

Nałożyli kary, teraz muszą je cofać. "Kontrole były skandaliczne, przychodzili z gotowym protokołem"

Jak było naprawdę? - Niezrozumiały atak na moją osobę i na szpital może budzić uzasadnione podejrzenia, iż przyczyny odwołania mają zupełnie inne podłoże - mówi odwołana dyrektor, Mariola Dudziak.

Murem za byłą już dyrektor stanęli również lekarze. - Zarzuty nie mają poparcia w faktach i wydaje się, że jest to raczej pretekst do tego, żeby pozbyć się pani dyrektor niż działać dla dobra szpitala - mówi doktor Konrad Kudłacik, przedstawiciel personelu medycznego. 

d3vzqrv

W poniedziałek przed szpitalem zebrała się spora grupa personelu medycznego - pielęgniarek, lekarzy, pracowników szpitala, jak i samorządowców z regionu. 

Wielu lekarzy zapowiedziało, że zastanawia się, czy nadal kontynuować współpracę ze szpitalem. Co zatem stanie się teraz z wałbrzyską placówką? O tym przekonamy się zapewne w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

źródło: walbrzych24.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vzqrv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vzqrv
Więcej tematów