Trwa ładowanie...
d4hs6rq

Wrocław: ruszyła infostrada Pro Futuro

Lubelska spółka Pro Futuro oficjalnie zainaugurowała w poniedziałek działanie szerokopasmowej infostrady we Wrocławiu. W tym roku firma zainwestuje w szybki przesył informacji w tym mieście 10 mln zł.

Share
d4hs6rq

Działalność niezależnego operatora telekomunikacyjnego dopiero zaczyna się we Wrocławiu, ale spółka ma już znaczących klientów, którzy testują szybki szerokopasmowy dostęp do Internetu. Należy do nich m.in. giełdowa spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Polskie Radio, portal Bankier.pl. - powiedziała Agnieszka Serwadczak, dyrektor marketingu we wrocławskim biurze Pro Futuro.

W przypadku Futuro trudno mówić o fizycznej sieci. Firma instaluje na razie szerokopasmowy system łączności bezprzewodowej, który umożliwia radiową transmisję w paśmie wysokich częstotliwości (26 i 28 GHz). Futuro zapowiada rozbudowę w przyszłości sieci światłowodowej.

Koszt instalowanych teraz urządzeń sięga 4 tys. euro - mówił Tomasz Frejgandt, dyrektor zachodniego regionu Futuro, obejmującego Poznań i Wrocław.

Zdaniem Agnieszki Serwadczak, oferta firmy przeznaczona jest głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw, a istotny jest nie obrót firmy, lecz liczba ludzi w niej zatrudnionych, korzystających z Internetu. (aso)

d4hs6rq

Podziel się opinią

Share
d4hs6rq
d4hs6rq
Więcej tematów