Trwa ładowanie...

Wrocław: rekordowy sezon roweru miejskiego. Baza jednak na razie nie powiększy się

Niedawno w systemie Wrocławskiego Roweru Miejskiego zanotowano milionowe wypożyczenie. Choć WRM funkcjonuje w stolicy Dolnego Śląsku już od czterech lat, to bieżący sezon jest rekordowy - od końca kwietnia 2015 r. jednoślady wypożyczano już ponad 400 tys. razy.

Wrocław: rekordowy sezon roweru miejskiego. Baza jednak na razie nie powiększy sięŹródło: Wrocławki Rower Miejski
d3lgqbo
d3lgqbo

Liczba wypożyczeń Wrocławskiego Roweru Miejskiego od początku funkcjonowania systemu w stolicy Dolnego Śląsku przekroczyła w lipcu 2015 r. jeden milion. Szczególnego, milionowego wypożyczenia dokonano na stacji WRM u zbiegu ulic Żeromskiego i Kluczborskiej na Ołbinie. System roweru miejskiego we Wrocławiu funkcjonuje już od czerwca 2011 r., jednak tegoroczny sezon okazuje się rekordowy.

Wszystko za sprawą decyzji miasta o powiększeniu bazy WRM. Firma Nextbike, która od początku działania systemu w stolicy Dolnego Śląska jest jego operatorem, zwyciężyła ogłoszony w ubiegłym roku przetarg na dostarczenie Wrocławiowi 700 nowych jednośladów oraz postawienie na terenie miasta łącznie ponad 70 stacji. Ofertę dodatkowo rozszerzono o możliwość dostarczenia kolejnych 350 rowerów.

Jak się okazało, rozrost bazy rowerowej był strzałem w dziesiątkę. W kolejnych tygodniach rozpoczętego w końcu kwietnia 2015 r. sezonu odnotowywano kolejne rekordy wypożyczeń. Obecnie, ich liczba w tym sezonie przekroczyła 400 tysięcy, a 28 tysięcy użytkowników skorzystało w tym roku z WRM po raz pierwszy.

Z danych przedstawionych przez firmę Nextbike wynika, że rowery WRM są wypożyczane w ciągu każdego dnia średnio co 16 sekund, a nowy użytkownik rejestruje się co 4 minuty. Rekord dziennych wypożyczeń odnotowano 3 czerwca 2015 r., kiedy z rowerów skorzystano ponad 8000 razy – to sześciokrotnie więcej niż wynosił poprzedni rekord dziennych wypożyczeń we Wrocławiu.

d3lgqbo

Pomimo rekordowej liczby wypożyczeń, miasto na razie nie decyduje się na powiększenie istniejącej bazy roweru miejskiego.

- Do końca obecnego sezonu nie jest planowane zwiększenie liczby rowerów miejskich we Wrocławiu i pozostanie ona bez zmian. Jeśli chodzi o stacje, operator poszukuje możliwości instalacji tzw. stacji sponsorskich i jest możliwe, że do końca sezonu 2015 przybędzie ich kilka – mówi Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.

Obecnie Wrocław posiada drugą po Warszawie największą sieć roweru miejskiego w Polsce.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3lgqbo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lgqbo
Więcej tematów