Trwa ładowanie...
wrocław

Wrocław promuje jazdę na rowerze. Weźmie udział w europejskim wyzwaniu

Wrocław po raz pierwszy przystąpi do Europejskiego Wyzwania Rowerowego, konkursu mającego wyłonić najbardziej rowerowe miasto Europy. Start EWR jest również początkiem miejskiej kampanii „Kocham Wrocław, wybieram rower”.
Share
Wrocław promuje jazdę na rowerze. Weźmie udział w europejskim wyzwaniu
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d2skekq

Europejskie Wyzwanie Rowerowe odbędzie się w tym roku po raz czwarty. Akcja polega na tym, że zgłoszone do niej miasta rywalizują pod względem jak największej ilości kilometrów przejechanych na rowerze przez ich mieszkańców. W ubiegłorocznej edycji wystartowało 30 europejskich miast, których mieszkańcy łącznie przejechali na rowerze 1,5 mln kilometrów. Triumfowała Warszawa. W tym roku, do rywalizacji przyłącza się również Wrocław.

W jaki sposób naliczane będą kilometry, które wykręcą mieszkańcy każdego z miast? Dzięki specjalnej aplikacji na telefon. Aplikacja „Cycling365” jest bezpłatna i może ją pobrać każdy – po pobraniu należy się zalogować, a potem przy rozpoczęciu podróży rowerem po mieście włączyć licznik zawarty w aplikacji i zapisać swój wynik po zakończeniu przejażdżki. Wyzwanie Rowerowe potrwa miesiąc – od 1 do 31 maja.

Na zwycięzców i pozostałych uczestników czekają nagrody, które otrzymają zarówno miasta, jak i sami cykliści. Wśród nagród znajdują się m.in. samoobsługowe stacje naprawy rowerów, stojaki na rowery, vouchery na lekcje jazdy rowerem w ruchu miejskim oraz wejściówki do wrocławskich instytucji kulturalnych. Szczegóły akcji znajdują się na stronie internetowej wybieramrower.org

d2skekq

Europejskie Wyzwanie Rowerowe jest również jednym z pierwszych i najważniejszych projektów w ramach kampanii „Kocham Wrocław, wybieram rower”, mającej na celu promowanie poruszania się po mieście rowerem.

- Chcemy pokazać rower jako wygodny i tani środek transportu. Oprócz działań wizerunkowych postawimy nacisk także na edukację - przygotowujemy właśnie publikację na temat przesiadania się na rower. Zależy nam, aby wzrastała świadomość i kultura wszystkich uczestników ruchu, w tym samych rowerzystów - mówi Ewa Bałazińska z Akcji Miasto, będącej realizatorem kampanii „Kocham Wrocław, wybieram rower”.

Kampania promocyjna potrwa do końca października. Jest ona oddolną inicjatywą Stowarzyszenia „Akcja Miasto”, która zwyciężyła w konkursie na kampanię promującą jazdę rowerem organizowanym przez wrocławski urząd miejski.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2skekq

Podziel się opinią

Share
d2skekq
d2skekq
Więcej tematów