Trwa ładowanie...
d3xjy4s

Wrocław: potężna awaria wodociągowa. Duża część miasta bez wody

Potężna awaria magistrali wodociągowej we Wrocławiu. Rankiem w piątek bardzo duża część mieszkańców miasta została bez wody w kranach. Wedle zapewnień, sytuacja powoli się normalizuje.
Share
Wrocław: potężna awaria wodociągowa. Duża część miasta bez wody
Źródło: Fotolia, Fot: Pixelot
d3xjy4s

Około godziny 6.00 w piątek, 3 lipca, na ul. Petuniowej we Wrocławiu, w pobliżu dużego skrzyżowania Grabiszyńskiej, Klecińskiej i Hallera pękła magistrala wodociągowa.

- Pękła rura o średnicy 1200 mm. W tej chwili uszkodzony odcinek jest już wyłączany i w niedługim czasie sytuacja powinna wrócić do normy – mówi Konrad Antkowiak z wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodnego i Kanalizacyjnego.

Na skutek awarii magistrali bez wody w godzinach porannych pozostali mieszkańcy wielu wrocławskich osiedli. Informacje o suchych kranach napływały m.in. z Nowego Dworu, Gaju, Hub, Ołtaszyna, Oporowa, Starego Miasta, Kozanowa, Ołbina, okolic pl. Kromera. Częściowo zalane zostało również skrzyżowanie Grabiszyńskiej i Klecińskiej, zamknięta dla ruchu jest estakada na ul. Klecińskiej.

d3xjy4s

Samochody jadące z ul. Grabiszyńskiej i Hallera w kierunku Muchoboru i Nowego Dworu kierowane są objazdem przez osiedle Oporów. Autobusy linii 126, 134 i 136 w kierunku Kozanowa i Nowego Dworu jadą ulicami Ostrowskiego i Krzemieniecką.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia w ruchu. Około godziny 8.30 pojawiły się pierwsze sygnały o tym, że woda z kranów na niektórych osiedlach już płynie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3xjy4s

Podziel się opinią

Share
d3xjy4s
d3xjy4s
Więcej tematów