Trwa ładowanie...

Wrocław. Pogrzeb o. Macieja Zięby. Mateusz Morawiecki wspomina duchownego

Wrocław. W sobotę odbyły się uroczystości pogrzebowe o. Macieja Zięby. "Dziś pożegnaliśmy wielkiego i skromnego człowieka" - tak duchownego wspomina premier Mateusz Morawiecki.
Share
O. Maciej Zięba. Pogrzeb duchownego
O. Maciej Zięba. Pogrzeb duchownegoŹródło: East News
d2nswg0

O. Maciej Zięba zmarł 31 grudnia 2020 roku w wieku 66 lat. Od dawna zmagał się z chorobą nowotworową.

Był teologiem, filozofem i publicystą. Zanim wstąpił do zakonu dominikanów, zaczął działać w opozycji antykomunistycznej i pomagał "Solidarności" w latach 70. i 80.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele św. Wojciecha przy Placu Dominikańskim we Wrocławiu. Wziął w nich udział premier Mateusz Morawiecki, zaś prezydenta Andrzeja Dudę reprezentowała szefowa jego kancelarii Grażyna Ignaczak-Bandych.

d2nswg0

Prezydent pośmiertnie nadał ojcu Maciejowi Ziębie Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski. Z rąk szefowej Kancelarii Prezydenta odznaczenie odebrał brat zmarłego ks. Wojciech Zięba.

"Krótkowzroczny megaloman". Kontrowersyjne wpisy opozycji. Jest reakcja

"Dziś pożegnaliśmy wielkiego i skromnego człowieka" - napisał premier "Wychowawcę, który przełamywał schematy, odcisnął swoje piętno na tysiącach młodych ludzi i kształtował ludzkie sumienia w duchu dialogu, szacunku, tolerancji i patriotyzmu, łącząc w swym nauczaniu wymiary polski i europejski" - dodał Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nswg0

Podziel się opinią

Share
d2nswg0
d2nswg0
Więcej tematów