Trwa ładowanie...
dx1y8i3
wrocław
12-07-2006 13:30

Wrocław oficjalnie zgłoszony do EXPO 2012

Premier Kazimierz Marcinkiewicz podpisał oficjalne zgłoszenie Wrocławia do organizacji EXPO w 2012 roku. Światowa Wystawa EXPO służyć ma promocji kultury, gospodarki i dorobku krajów świata. Będzie nosiła tytuł "Kultura czasu wolnego w gospodarkach świata".

Share
dx1y8i3

Kazimierz Marcinkiewicz ocenił, że organizacja tej imprezy w naszym kraju byłaby przedsięwzięciem bardzo ważnym i interesującym. Premier wyraził opinię, że istnieje duża szansa, by to właśnie Polska zorganizowała wystawę za 6 lat. Jego zdaniem, byłaby to szansa na promocję naszego kraju, Wrocławia i poszerzanie wiedzy o Polsce.

W Warszawie zebrał się komitet organizacyjny EXPO we Wrocławiu. Jego przewodniczącym został minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski. Ocenił on, że Wrocław jest "miastem syntezy tradycji i nowoczesności" oraz "wielkiego wolnościowego i europejskiego oddechu".

Premier Marcinkiewicz dostał od prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza lunetę. Prezent na pożegnanie jest symbolem dobrych perspektyw.

Premier spojrzał przez lunetę i powiedział: "Warszawę mą widzę piękną".

Decyzja o zgłoszeniu Wrocławia do organizacji wystawy EXPO 2012 była ostatnim dokumentem podpisanym przez ustępującego premiera.

dx1y8i3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx1y8i3
dx1y8i3
Więcej tematów