Trwa ładowanie...
d3tmkqi

Wrocław: odroczono proces grupy zbrojnej

Przed wrocławskim Sądem Okręgowym nie rozpoczął się we wtorek proces przeciwko 15 mężczyznom oskarżonym o udział w zorganizowanej grupie o charakterze zbrojnym. Jeden z obrońców wniósł o odroczenie rozprawy.
Share
d3tmkqi

Obrońca Marka B. pseudonim Onki wniósł o odroczenie rozprawy podając, iż upoważnienie od oskarżonego do obrony otrzymał dopiero w poniedziałek. Wrocławski sąd przychylił się do wniosku obrońcy i dając czas adwokatowi na zapoznanie się z 32 tomami akt przełożył rozprawę.

We wrocławskim sądzie przed rozprawą podjęto szczególne środki bezpieczeństwa. Przez godzinę policja doprowadzała 15 oskarżonych. Na sali okazało się, że w specjalnej klatce może zmieścić się najwyżej ośmiu z nich. Funkcjonariusze nakazali obrońcom opuszczenie przeznaczonej dla nich ławy i tam posadzili kilku oskarżonych. Reszta siedziała m.in. na miejscach przy publiczności.

15 osobom wrocławska prokuratura przedstawiła zarzut kierowania i udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Głównym oskarżonym jest Leszek C. i jemu prokurator zarzuca, że w okresie od 1996 do 2000 r. we Wrocławiu i innych miejscowościach kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która miała na celu popełnianie zabójstw, wymuszeń, rozbojów, handlu narkotykami i kradzieże.

d3tmkqi

Leszek C. w latach 80. był mistrzem Polski w boksie. Wśród oskarżonych są jeszcze inni sportowcy, w tym Piotr S. - w latach 90. mistrz świata w taekwondo i Marcin B., uznany bokser.

Oskarżeni - zdaniem prokuratury - odpowiadają też za kradzież sprzętu komputerowego o wartości ponad 400 tys. zł. Mężczyźni w lipcu 1998 r. mieli przywłaszczyć powierzony im transport komputerów; upozorować napad rabunkowy i zagarnąć mienie na szkodę jednej z większych we Wrocławiu firm komputerowych.

W śledztwie przeciwko 15 mężczyznom niezwykle ważne były zeznania świadka koronnego Dariusza S. pseudonim Szczena. Skruszony gangster złożył zeznania obciążające grupę Leszka C. Rozprawę odroczono do 23 kwietnia. (an)

d3tmkqi

Podziel się opinią

Share
d3tmkqi
d3tmkqi
Więcej tematów