Trwa ładowanie...
d3hb4be

Wrocław: nielegalnie rozpowszechniali filmy. Straty szacuje się na 5 mln złotych

Wrocławscy policjanci rozbili grupę, która zajmowała się nielegalnym rozpowszechnianiem filmów. Szacuje się, że straty spowodowane przez zatrzymanych mogą wynieść nawet 5 mln złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław: nielegalnie rozpowszechniali filmy. Straty szacuje się na 5 mln złotych
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3hb4be

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili grupę przestępczą, która za pośrednictwem stron internetowych bez uprawnień rozpowszechniała nielegalnie filmy. Nad tą sprawą funkcjonariusze pracowali już od dłuższego czasu.

Zatrzymanych zostało trzech mieszkańców powiatu wrocławskiego w wieku od 24 do 33 lat. Policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne, biurowe oraz samochody należące do ujętych mężczyzn. Podczas tych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli wiele sprzętu informatycznego służącego do przestępczego procederu, w tym 14 komputerów, 13 dysków zewnętrznych, 40 kart bankomatowych prepaid, serwerownie, kilka telefonów komórkowych, płyty DVD, karty SIM oraz pendrive’y. Łączna wartość sprzętu szacowana jest na 45 tysięcy złotych.

Według wyliczeń policji, straty, jakie mogli przez swój przestępczy proceder spowodować zatrzymani, to kwota nie mniejsza niż 5 milionów złotych.

Funkcjonariusze wyjaśniają dalsze okoliczności tej sprawy. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty z ustawy o prawie autorskim. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3hb4be

Podziel się opinią

Share
d3hb4be
d3hb4be