Trwa ładowanie...

Wrocław: mężczyzna udawał taksówkarza. Wpadł w ręce policji

Fałszywy taksówkarz od kilku miesięcy działał we Wrocławiu. Taksometr kupił za 20 zł na złomowisku. Został ujęty przez funkcjonariuszy wrocławskiej drogówki, teraz odpowie przed sądem.

Wrocław: mężczyzna udawał taksówkarza. Wpadł w ręce policjiŹródło: Policja
dkx59pl
dkx59pl

Woził pasażerów od kilku miesięcy

Działania fałszywego taksówkarza były starannie przemyślane. Swój "złoty interes" rozpoczął od zakupu specjalnych oznaczeń i taksometru na złomowisku. Mężczyzna planował nawet zakup kasy fiskalnej, by jego działania nie wzbudzały podejrzeń. Zakupiony taksometr nie był jednak zalegalizowany, a samochód którym przewoził pasażerów nie przeszedł badań technicznych.

Dodatkowo fałszywy taksówkarz miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Za kurs inkasował standardowo 15-20 zł. Po kilkumiesięcznym, nielegalnym procederze został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

Mężczyzna korzystał z niezarejestrowanego taksometru, który kupił na złomowisku. Policja
Mężczyzna korzystał z niezarejestrowanego taksometru, który kupił na złomowisku. Źródło: Policja

Fałszywy taksówkarz wpadł przypadkiem

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w czasie pełnienia służby przy Cmentarzu Osobowickim. Uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie przejeżdżającego kierowcy. W czasie kontroli mężczyzna przekonywał, że prawo jazdy zostawił w domu. System wykazał, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

dkx59pl

Następnie na jaw wyszło, iż samochód nie jest taksówką w świetle prawa, ze względu na brak odpowiednich dokumentów, nie miał również aktualnych badań technicznych. Mężczyzna stwierdził w końcu, że taksometr kupił za 20 zł na złomowisku, a w najbliższym czasie planował uwiarygodnić swoją działalność za pomocą kasy fiskalnej.

Mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. Przewoził też narkotyki w skrytce samochodowej. Policja
Mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. Przewoził też narkotyki w skrytce samochodowej. Źródło: Policja

Mężczyzna zażywał i przewoził narkotyki

Niebawem wyjaśniło się również zagadkowe zachowanie mężczyzny – silne zdenerwowanie było spowodowane zażyciem tego dnia amfetaminy, do którego mężczyzna się przyznał. Po przeszukaniu fałszywej taksówki okazało się, że przewoził on w schowku jeszcze cztery woreczki z tym samym narkotykiem.

Policyjny ekspert potwierdził, że tego dnia mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. Samochód został odholowany na parking, a fałszywy taksówkarz po badaniach krwi został przewieziony do aresztu, czeka go sprawa w sądzie.

dkx59pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkx59pl
Więcej tematów