Trwa ładowanie...
d423i4k

Wrocław. Marsz Niepodległości 2019 przerwany. Doniesienie do prokuratury na Jacka Międlara

Wrocławscy urzędnicy rozwiązali marsz z okazji 11 listopada. Jeden ze współorganizatorów były ksiądz Jacek Międlar, komentując decyzję, życzył im "publicznego linczu". Zapowiedział też, że "przywiąże ich do pręgierza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po Marszu Niepodległości 2019 we Wrocławiu ws. Jacka Międlara zostały złożone zawiadomienia do prokuratury
Po Marszu Niepodległości 2019 we Wrocławiu ws. Jacka Międlara zostały złożone zawiadomienia do prokuratury (East News, Fot: Krzysztof Kaniewski)
d423i4k

Marsz Niepodległości 2019 we Wrocławiu wystartował o godz. 19. Po niecałych 30 minutach manifestacja został przerwana przez urzędników. Przyczyną były antysemickie okrzyki i odpalone race przez uczestników pochodu, który odbył się 11 listopada. Demonstranci nie posłuchali poleceń funkcjonariuszy i nie rozeszli się. Doszło do zamieszek. Zatrzymanych zostało 14 osób.

Wrocławski Marsz Niepodległości organizował m.in. były ksiądz Jacek Międlar. Komentując decyzję 11 listopada był zaskoczony przerwaniem manifestacji i mówił o "antypolskiej prowokacji" - podaje gazetawroclawska.pl. - Wstydź się magistracie. Jesteście wrogami naszej ojczyzny. Gardzę takim zachowaniem. Jestem naprawdę przekonany, że antypolacy niedługo zostaną przywiązani do pręgierza. Życzę im publicznego linczu za to, że gardzą polskim dziedzictwem, historią, kulturą i literaturą - mówił w niedzielę.

d423i4k

W nawiązaniu do tych słów prezydent Wrocławia złożył zawiadomienie do prokuratury. Drugie doniesienie dotyczy przemówienia Jacka Międlara z początku Marszu Niepodległości 2019 we Wrocławiu. Mówił tam o "tchórzliwych i nienawistnych Żydach". Magistrat złożył również inne zawiadomienie, dotyczące artykułu na portalu internetowym byłego księdza. Autor wzywał tam do "zbrojenia i szykowania się na zagrożenie, jakim Żydzi mają być dla Polaków".

Gazeta Wyborcza wskazuje potencjonalnego kandydata na prezydenta. Sienkiewicz zirytowany artykułem

Źródło: gazetawroclawska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d423i4k

Podziel się opinią

Share

d423i4k

d423i4k
Więcej tematów