Trwa ładowanie...
ycipk-146rfc

Wrocław. Kolejny proces Józefa Piniora

Były senator PO jest oskarżony o podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych i pobranie wynagrodzenia za nieprzeprowadzone wykłady. Przeciwko Józefowi Piniorowi i jego asystentowi toczy się również inny proces dotyczący korupcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław. Józef Pinior kolejny raz zasiadł na ławie oskarżonych
Wrocław. Józef Pinior kolejny raz zasiadł na ławie oskarżonych (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
ycipk-146rfc

Józef Pinior jest oskarżony o przyjęcie pięciu tysięcy złotych za wykłady akademickie, których nie przeprowadził na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Miał również poświadczyć nieprawdę w oświadczeniach majątkowych - informuje fakt.pl. Jego proces rozpoczął się w piątek przed wrocławskim sądem.

Były lider dolnośląskiej "Solidarności" miał wystawić cztery fałszywe oświadczenia w sprawie przyjmowanych pożyczek, na kwotę 70 tysięcy złotych. Twierdzi, że były to pożyczki jego asystenta, który był "powiernikiem".

ycipk-146rfc

Były senator PO nie przyznał się do winy. Uważa, że zarzuty mają charakter polityczny. - To podłości instytucji PiS. Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński chcą wyeliminować swoich przeciwników - mówił na sali. Podobnego zdania był jego asystent Jarosław W.

Piniorowi grozi osiem lat pozbawienia wolności. Łącznie na ławie oskarżonych zasiada 15 osób. Od lutego przeciwko byłemu senatorowi PO toczy się inny proces dotyczący korupcji. Były lider dolnośląskiej "Solidarności" i jego asystent mieli przyjąć min. 40 tys. zł.

Stanisław Piotrowicz w TK. Włodzimierz Czarzasty nie przebierał w słowach

ycipk-146rfc

Źródło: fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-146rfc

ycipk-146rfc
ycipk-146rfc