Trwa ładowanie...
wrocław

Wrocław. Kolejny proces Józefa Piniora

Były senator PO jest oskarżony o podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych i pobranie wynagrodzenia za nieprzeprowadzone wykłady. Przeciwko Józefowi Piniorowi i jego asystentowi toczy się również inny proces dotyczący korupcji.

Share
Wrocław. Kolejny proces Józefa Piniora
Źródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d3o9uhe

Józef Pinior jest oskarżony o przyjęcie pięciu tysięcy złotych za wykłady akademickie, których nie przeprowadził na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Miał również poświadczyć nieprawdę w oświadczeniach majątkowych - informuje fakt.pl. Jego proces rozpoczął się w piątek przed wrocławskim sądem.

Były lider dolnośląskiej "Solidarności" miał wystawić cztery fałszywe oświadczenia w sprawie przyjmowanych pożyczek, na kwotę 70 tysięcy złotych. Twierdzi, że były to pożyczki jego asystenta, który był "powiernikiem".

Były senator PO nie przyznał się do winy. Uważa, że zarzuty mają charakter polityczny. - To podłości instytucji PiS. Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński chcą wyeliminować swoich przeciwników - mówił na sali. Podobnego zdania był jego asystent Jarosław W.

d3o9uhe

Piniorowi grozi osiem lat pozbawienia wolności. Łącznie na ławie oskarżonych zasiada 15 osób. Od lutego przeciwko byłemu senatorowi PO toczy się inny proces dotyczący korupcji. Były lider dolnośląskiej "Solidarności" i jego asystent mieli przyjąć min. 40 tys. zł.

Stanisław Piotrowicz w TK. Włodzimierz Czarzasty nie przebierał w słowach

Źródło: fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o9uhe

Podziel się opinią

Share
d3o9uhe
d3o9uhe
Więcej tematów