Trwa ładowanie...

Wrocław: dalszy ciąg wakacyjnych remontów. Autobusy i tramwaje zmienią trasy

Od najbliższej soboty część wrocławskich tramwajów zmieni swoje trasy. Ma to związek z prowadzonymi w centrum miasta pracami remontowymi.
Share
Wrocław: dalszy ciąg wakacyjnych remontów. Autobusy i tramwaje zmienią trasy
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Dzierżak
d4goliu

Zmiany będą związane z pracami w dwóch punktach w centrum Wrocławia - na skrzyżowaniu ulic Podwale i Świdnickiej oraz na ul. Kujawskiej. W pierwszym z miejsc kończy się etap prac przy wymianie rozjazdów na ul. Świdnickiej i rozpoczyna kolejny - tym razem od strony Podwala. Oznacza to przywrócenie dwukierunkowego ruchu na Świdnickiej i skierowanie przez nią części linii tramwajowych. Tym samym zniesiony zostaje dotychczas obowiązujący objazd.

Prace przeniosą się na ul. Podwale na wysokości Domu Handlowego "Podwale". Kierowcy jadący Podwalem od strony Kołłątaja będą mogli kontynuować jazdę tą ulicą za skrzyżowaniem ze Świdnicką (w kierunku Krupniczej) tylko jednym pasem jezdni. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu remontu swoje trasy zmienią tramwaje. Linie 6 i 7 w kierunku pętli Kowale oraz Poświętne wrócą na stałą trasę przez ul. Świdnicką i pl. Teatralny.

"Szóstka" w kierunku pętli Krzyki oraz "czternastka" w kierunku FAT-u pojadą objazdem od Kazimierza Wielkiego przez Widok, pl. Teatralny oraz Świdnicką, zaś "siódemka" na Krzyki i "dwudziestka" na Grabiszynek od ul. Krupniczej pojadą prosto Sądową, a następnie przez pl. Legionów i ul. Piłsudskiego w kierunku skrzyżowania ze Świdnicką. Na swoją stałą trasę wróci za to tramwaj linii 17.

d4goliu

Z uwagi na częściowe udrożnienie skrzyżowania Podwale/Świdnicka, autobusy* A* i D w kierunku Alei Piastów i ul. Giełdowej będą skręcały bezpośrednio z Podwala w lewo w Świdnicką. Objazdem przez pl. Muzealny i Kościuszki będą kierowane, tak jak dotychczas, linie autobusowe 149, 406, 409, 243, 247, 249, 253 i 257.

W sobotę, 25 lipca, rozpocznie się również wymiana szyn, rozjazdów i zwrotnicy przy ul. Kujawskiej od pl. Społecznego do pl. Wróblewskiego. W związku z prowadzonymi pracami trasy zmieni okólna linia tramwajowa* 0* oraz autobusowa linia 145. 0L w kierunku Dworca Nadodrze, od pl. Wróblewskiego nie będzie skręcał w prawo w Kujawską, lecz pojedzie prosto ul. Traugutta i skręci w kierunku pl. Społecznego obok budynku Poczty. 0P kursować będzie w kierunku Dworca Głównego od pl. Społecznego przez Oławską, a następnie Skargi, Kołłątaja do Piłsudskiego.

Aby zapewnić obsługę komunikacyjną mieszkańcom ul. Pułaskiego, autobus 145 w kierunku Tarnogaju od Ronda Reagana jechać będzie ulicami Szczytnicką, Wyszyńskiego, przez most Pokoju, następnie pl. Społeczny, pl. Wróblewskiego, ul. Pułaskiego, Małachowskiego i Piłsudskiego, gdzie obok Dworca Głównego powróci na swoją trasę. W przeciwnym kierunku trasa 145 pozostanie bez zmian.

Utrudnienia potrwają do połowy sierpnia 2015 r.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4goliu

Podziel się opinią

Share
d4goliu
d4goliu
Więcej tematów