Trwa ładowanie...
d44nhp6

Wrocław: arcybiskup zeznawał w sądzie ws. pedofila

Były metropolita wrocławski arcybiskup Marian Gołębiewski zeznawał jako świadek w procesie cywilnym. Ofiara księdza pedofila wytoczyła go Archidiecezji Wrocławskiej. Przesłuchanie duchownego trwało dwie godziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ofiara księdza pedofila domaga się domaga się odszkodowania
Ofiara księdza pedofila domaga się domaga się odszkodowania (iStock.com)
d44nhp6

Proces toczy się przed sądem w Bydgoszczy, ale przesłuchania świadków odbywają się w różnych miastach. W poniedziałek w Kaliszu przesłuchano bp Edwarda Janiaka. We wtorek w sądzie we Wrocławiu zjawił się abp Marian Gołębiewski. Wszystkie rozprawy odbywają się z wyłączeniem jawności.

- Nie wolno mi nic mówić. Sąd nie pozwolił – powiedział serwisowi gazetawroclawska.pl, abp Marian Gołębiewski po wyjściu z sali rozpraw. Pełnomocnik kurii Joanna Pawłowska–Kelm powiedziała tylko, że diecezja nie powinna być adresatem roszczeń.

Ofiara księdza pedofila domaga się od wrocławskiej oraz bydgoskiej kurii 300 tys. zł odszkodowania. Mężczyzna twierdzi, że obie kurie wiedziały, że ksiądz Paweł K. jest pedofilem.

d44nhp6

Wyroki dla księdza Pawła K.

Ksiądz Paweł K. został skazany w 2015 roku na siedem lat więzienia i jest w trakcie odbywania kary. Zarzucono mu, że wykorzystywał seksualnie trzech małoletnich chłopców. Wpadł pod koniec 2012 r., gdy obsługa jednego z wrocławskich hoteli zwróciła uwagę na dziwne zachowanie mężczyzny i chłopca.

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

To nie był pierwszy wyrok dla księdza Pawła K. Już w 2005 r. został zatrzymany za posiadanie dziecięcej pornografii. Po tym wyroku został przeniesiony z Wrocławia do Bydgoszczy i nadal miał kontakt z dziećmi. W 2009 r. skazano go na rok więzienia w zawieszeniu na pięć lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44nhp6

Podziel się opinią

Share
d44nhp6
d44nhp6
Więcej tematów