Trwa ładowanie...

Wróblewski chce spotkać się z Grodzkim. "Musimy przełamać ten pat"

Bartłomiej Wróblewski w środę wziął udział w konferencji prasowej, która odbyła się w budynku Sejmu. Poseł PiS mówił o swoich priorytetach jako kandydat tej partii na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.
Share
Konferencja prasowa Bartłomieja Wróblewskiego w Sejmie
Konferencja prasowa Bartłomieja Wróblewskiego w SejmieŹródło: PiS/Twitter, Fot: PiS/Twitter
d2ue7wp

Bartłomiej Wróblewski w trakcie środowej konferencji prasowej w Sejmie przedstawił priorytety, którymi zamierza zająć się jeśli zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Wróblewski jest kandydatem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jego kandydaturę na stanowisko RPO przyjął Sejm, poparcia nie udzielił mu jednak Senat.

- Musimy przełamać ten niemal roczny pat, związany z wyborem Rzecznika Praw Obywatelskich - powiedział. Jak dodał, we wtorek skierował list do Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz "wszystkich klubów i kół parlamentarnych" z prośbą o spotkanie.

- Mam nadzieję, że te spotkania się odbędą - stwierdził Wróblewski.

d2ue7wp

Bartłomiej Wróblewski napisał list do Marszałka Senatu. "Musimy przełamać ten pat"

- Dzisiaj chciałem państwu przedstawić obszar spraw, który jest ważny prawie dla wszystkich. Chodzi o sprawy rodziny, rodziców, wychowania, edukacji, matek i ojców, kobiet i dzieci. Polska konstytucja w wielu artykułach mówi o szczególnym znaczeniu rodziny (...), prawach rodziny, ale także matek i dzieci. To jest bardzo ważna część naszej konstytucji, naszej codzienności - zaczął Bartłomiej Wróblewski.

Kandydat PiS na RPO deklaruje zaangażowanie w prawa kobiet

Jego zdaniem, "RPO powinien szczególną uwagę poświęcać tym sprawom".

d2ue7wp

- Z jednej strony szczególnie dużo uwagi chciałbym zwrócić, jeśli zostanę RPO, na sprawę samotnych matek, ich praw, wsparcia dla nich. Z drugiej strony nie możemy zapominać o ojcach, w szczególności wtedy, kiedy ograniczane są ich prawa do kontaktu z dziećmi. Wiemy, że jest to problem wielu Polaków - zaznaczył.

Bartłomiej Wróblewski zadeklarował również zainteresowanie sprawą praw kobiet.

- Będę zaangażowany w sprawy kobiet, w szczególności jeśli chodzi o dyskryminacje płacową, ale także o podjęcie tematu regulacji zabezpieczenia społecznego przepisów emerytalnych, które stawiają kobiety w trudniejszej sytuacji. - podkreślał.

d2ue7wp

- Będę ambasadorem polskiej rodziny, praw rodziców, matek, ojców, kobiet i dzieci. To wsparcie jest konieczne. Potrzeba egzekwowania wolności i praw, potrzeba rozwoju kolejnych programów społecznych wspierających rodziny i rodziców - oznajmił.

Bartłomiej Wróblewski o swoich priorytetach, jeśli zostanie RPO

- Innym obszarem, któremu poświęcę dużo czasu i uwagi to kwestia awansu zawodowego kobiet, aby regulacje w różnych sferach życia ulegały zmianie, po to, żeby macierzyństwo nie było związane z tego rodzaju konsekwencjami dla kobiet - dodał.

Kandydat PiS na RPO stwierdził także, że jedną ze sfer, którą zamierza się zajmować, jest zapobieganie przemocy domowej.

d2ue7wp

- Istotną sprawą jest ciągłe monitorowanie (...) regulacji, które chronią przed przemocą domową Jest to też ważny obszar - stwierdził Wróblewski.

Niebezpieczny incydent z udziałem Andrzeja Dudy. Zdecydowany komentarz Piotra Zgorzelskiego

Źródło: Wiadomości WP

Przeczytaj także:

Kandydat PiS na RPO: Konflikty szkodzą nam wszystkim

PiS szuka poparcia dla swojego RPO wśród opozycji. Padły propozycje polityczn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ue7wp

Podziel się opinią

Share
d2ue7wp
d2ue7wp
Więcej tematów