WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wręczono prestiżowe nagrody radiowe - Złote Mikrofony

Podczas Koncertu dla Przyjaciół Polskiego Radia w sobotę wręczono prestiżowe nagrody radiowe - statuetki "Złotych Mikrofonów". Po raz 36 mistrzowie przyznali je mistrzom za dorobek twórczy i wybitne zasługi dla Polskiego Radia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Spośród 23 kandydatów kapituła nagrody pod przewodnictwem Anny Seniuk wybrała 5 laureatów. Wszyscy oni wykonują swoją pracę z miłością i oddaniem - podkreśliła Seniuk.

Wśród nagrodzonych znaleźli się: reportażystka z Radia Białystok Anna Bogdanowicz - za mistrzostwo w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego; dziennikarska z Radiowego Centrum Kultury Ludowej Anna Borucka-Szotkowska - za pasję i poświęcenie w dokumentowaniu, antenową prezencję i upowszechnianie polskiej kultury ludowej; dziennikarz z Programu II Polskiego Radia Irena Eichler - za wszechstronność, talent prezenterski, wiedzę, temperament i wyrazistą osobowość antenową; realizatorka Zofia Kruszewska - za pełną inwencji i mistrzowską realizację audycji radiowych i programów na żywo oraz talent dydaktyczny; aktor Jan Matyjaszkiewicz - za mistrzowskie kreowanie postaci w radiowym Teatrze Wyobraźni.

Oprócz Złotych Mikrofonów podczas koncertu wręczono też nagrody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Za realizację misji publicznej, profesjonalizm, rzetelność i kulturę dziennikarską otrzymali ją dziennikarze z Redakcji Popularyzacji Wiedzy Polskiego Radia: Małgorzata Kandeser, Małgorzata Kownacka, Krzysztof Michalski oraz Małgorzata Tułowiecka.

WP

Swoje nagrody przyznała także Rada Programowa Polskiego Radia. Za wybitne osiągnięcia w dokumentacji kultury ludowej otrzymało ją Radiowe Centrum Kultury Ludowej, a za wybitne osiągnięcia w popularyzacji literatury polskiej uhonorowano red. Wacława Tkaczuka.

Koncert dla przyjaciół Polskiego Radia, w którego programie znalazły się utwory m.i. Fryderyka Chopina i Mieczysława Karłowicza wykonała polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

Polub WP Wiadomości
WP
WP