Trwa ładowanie...

Wracają wichury. Na południu już lecą drzewa

Po mocnym wiosennym akcencie nad Polskę wracają wichury. W górach halny już powala drzewa, ale z ostrzeżeń IMGW wynika, że w piątek wiać będzie już niemal w całym kraju. Podobnie zapowiada się sobota.
Share
Najsilniej wiać będzie w piątek po południu na północy (nad samym morzem ponad 110 km/h)
Najsilniej wiać będzie w piątek po południu na północy (nad samym morzem ponad 110 km/h)Źródło: Twitter.com/ventusky.com/screen
d4b8h4h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia częściowo dla trzech województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Na południu Polski wieje od rana w czwartek z prędkością do 80 km/h, wysoko w górach do 130 km/h.

Z uwagi na silny wiatr wstrzymano kursowanie kolejki linowej na Kasprowy Wierch - podaje RMF FM. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego odradzają wyprawy nawet w niskie partie gór, bo na szlaki mogą spadać gałęzie.

Halny powalił drzewa w Kościelisku oraz w Zakopanem - dodaje gazetaktakowska.pl. Zatarasowane były drogi w rejonie Cyrhli. Z powodu halnego nie działają także wyciągi narciarskie w kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym.

Wiatr w całej Polsce

Synoptycy nie mają wątpliwości: weekend przywitamy bardzo silnym wiatrem nie tylko w górach, ale także w centralnej i północnej Polsce. Już teraz ostrzeżenia IMGW dotyczą również województw północno-wschodnich, ale prognozy zakładają ich rozszerzenie na niemal wszystkie regiony.

d4b8h4h

Nad Bałtykiem w piątek i sobotę porywy wiatru mogą osiągać prędkość ponad 110 km/h. Ostrzeżenia drugiego stopnia na piątek dotyczą wybrzeża słupskiego i północy Kaszub.

   IMGW/pogodynka.pl/screen
Źródło: IMGW/pogodynka.pl/screen

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

W niedzielę na północy spodziewane są lokalne burze i grad - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

d4b8h4h

Z dnia na dzień będzie coraz chłodniej, a lokalnie spadnie nie tytko deszcz, ale też deszcz ze śniegiem. W piątek temperatura wyniesie od 6 do 13-15 st. Celsjusza, ale już w niedzielę będzie od 4-5 do 10 st. C. Początek tygodnia też zapowiada się chłodny.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b8h4h

Podziel się opinią

Share
d4b8h4h
d4b8h4h
Więcej tematów