Trwa ładowanie...
d3xyk41

Wracają kontrole na granicy z Niemcami

Od 20 marca do 5 kwietnia jeśli chcemy przekroczyć granicę z Niemcami, musimy mieć przy sobie dowód lub paszport - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. To wszystko w związku ze szczytem NATO, który ma się odbyć 3-4 kwietnia w Niemczech i Francji: w Strasburgu, Baden-Baden i Kolonii.

Share
d3xyk41

Niemcy będą kontrolować wszystkie swoje granice, na lądzie, morzu i w powietrzu. Sprawdzania należy spodziewać się i na samej granicy, i także po wjeździe na teren tego kraju.

MSWiA przypomina, że każda osoba wybierająca się do Niemiec musi mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość i upoważniający do przekroczenia granicy, a więc dowód osobisty albo paszport.

Przekraczający granice powinni mieć na uwadze, iż wzmożone kontrole graniczne mogą wystąpić również na granicach Republiki Federalnej Niemiec z innymi państwami sąsiadującymi - informuje MSWiA.

Do Niemiec bez kontroli na granicy możemy jeździć od grudnia 2007 r. To dzięki układowi z Schengen, którego Polska stała się członkiem.

d3xyk41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xyk41
d3xyk41
Więcej tematów