Trwa ładowanie...
d448x78

Wprowadzenie związków partnerskich jest możliwe? Tak. Padła deklaracja

Wielu Polaków bardzo by chciało, żeby zaczęła znów rządzić Platforma. Czym się zajmą politycy PO, gdy tak się stanie? Padła pewna deklaracja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Grupiński zapowiedział, czym się zajmie PO
Rafał Grupiński zapowiedział, czym się zajmie PO (WP.PL)
d448x78

- Jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy, to będę dążył do tego, żeby jak najszybciej wprowadzić związki partnerskie - zapowiedział poseł PO Rafał Grupiński.
Dodał, że jego ugrupowanie zmieni także podstawy programowe, po przeprowadzonej przez szefową MEN reformie edukacji.

- Mogę ze swojej strony powiedzieć, jako konserwatywny liberał, że oczywiście będę dążył do tego, żebyśmy to jak najszybciej - po przejęciu władzy - przeprowadzili z myślą też o wielu, wielu związkach partnerskich heteroseksualnych - zapewnił w radiu TOK FM.

d448x78

Znów zmiany w szkołach?

Wskazał również, że PO - jeśli wygra wybory - zmieni podstawy programowe po przeprowadzonej przez szefową MEN Annę Zalewską reformie edukacji. - Program absolutnie będzie uwspółcześniony, przede wszystkim zostanie wyprowadzony z powrotem z XIX-wiecznych, takich zacofanych ram - zaznaczył Grupiński.

Polityk PO podkreślił, że jego ugrupowanie opowiada się za powrotem do gimnazjów, ale - jak zwrócił uwagę - trzeba będzie odpowiedzieć na pytanie, "na jakim etapie jest likwidacja całej tej struktury, żeby nie robić kolejnego zamieszania przez kolejne dwa lata - strukturalnego i finansowego".

- Trzeba spojrzeć na to racjonalnie z punktu widzenia takich społecznych kosztów - ocenił Grupiński.
Zobacz także: Ubezpieczenie szkolne - fakty i mity

Platforma ma szanse wygrać?

Tymczasem w tej chwili nic nie wskazuje na to, by PO miała duże szanse na wygraną.

d448x78

Poparcie dla nich spada, a dla PiS rośnie. Tak wynika z najnowszego badania CBOS.

We wrześniu na partię Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanych było głosować o 2 punkty procentowe więcej ankietowanych, a na PO - o 1 pkt. mniej w porównaniu do badania z sierpnia.

d448x78

Podziel się opinią

Share

d448x78

d448x78
Więcej tematów