Trwa ładowanie...
d298z8f

Wpadka przez brwi. Incydent na lotnisku w Poznaniu

Spostrzegawczość polskich pograniczników zgubiła obywatela Iranu, który próbował wjechać do naszego kraju jako... Ekwadorczyk. Wątpliwości funkcjonariuszy z portu lotniczego Poznań-Ławica wzbudziły brwi obcokrajowca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obcokrajowiec kupił oryginalny ekwadorski paszport w Atenach za 300 euro
Obcokrajowiec kupił oryginalny ekwadorski paszport w Atenach za 300 euro (wikimedia.org, Fot: CC BY-SA 3.0/Radomil)
d298z8f

Mężczyzna wpadł podczas kontroli pasażerów, którzy przylecieli rejsowym samolotem do Poznania z Aten w miniony piątek. Okazał paszport ekwadorski, ale uwagę funkcjonariusza zwróciły inne rysy mężczyzny i osoby na zdjęciu w dokumencie.

- Chodziło przede wszystkim o kształt brwi osoby stojącej przed kabiną kontrolerską. Inny był też owal twarzy - mówi Wirtualnej Polsce mjr SG Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podróżny nie wypierał się próby oszustwa i przyznał, że jest obywatelem Iranu.

d298z8f

- Powiedział, że za ekwadorski paszport zapłacił w Atenach 300 euro. Jego celem podróży miała być Hiszpania, dokąd chcoał polecieć z Poznania. Dokument był autentyczny, a obywatel Iranu posłużył się nim metodą na tzw. "podobieństwo" - dodaje rzecznik prasowy.

Mężczyzna usłyszał zarzut przekroczenia granicy wbrew przepisom na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość innej osoby. Zostanie odesłany do Grecji, ale zanim urzędnicy uporają się z potrzebnymi dokumentami, będzie mieszkał w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d298z8f

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

d298z8f

Podziel się opinią

Share
d298z8f
d298z8f
Więcej tematów