Qaqwqwrqw

Wpadka podczas wizyty wiceprezydenta USA. "Nie ma prawa jeździć z tą flagą"

Biało-czerwona z godłem i żółtymi frędzlami - taka flaga została zawieszona na samochodzie wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a. Zdaniem eksperta ds. protokołu, polityk nie miał prawa jej wykorzystać. - Jest zastrzeżona ustawą - tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błędna flaga na samochodzie wiceprezydenta Stanów Zjednocoznych
Błędna flaga na samochodzie wiceprezydenta Stanów Zjednocoznych (PAP)
Qaqwqwrqw

Wiceprezydent USA Mike Pence przyjechał do Warszawy na szczyt bliskowschodni współorganizowany przez Polskę i Stany Zjednoczone. - Polska jest oazą wolności w Europie Środkowej. Z całego serca dziękuję żołnierzom za obronę wolności – stwierdził Pence podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Jednak uwagę niektórych osób zwróciła flaga Polski zawieszona na samochodzie wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Zamiast tej biało-czerwonej pojawiła się wersja z godłem naszego kraju. Jak mówi w rozmowie z Wirtualną Polską dr Janusz Sibora, ekspert od dyplomacji, amerykański polityk nie miał prawa jeździć z tą flagą.

- Jest niezgodna z protokołem. Flagę państwową z godłem Rzeczypospolitej Polskiej podnoszą: przedstawicielstwa dyplomatyczne, urzędy konsularne oraz inne oficjalne przedstawicielstwa i misje za granicą, cywilne lotniska i lądowiska, cywilne samoloty komunikacyjne podczas lotów za granicą oraz kapitanaty i bosmanaty portów - wylicza ekspert, wskazując na to, że flaga z godłem jest zastrzeżona ustawą. Zamiast niej powinna się pojawić biała-czerwona.

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Konsternacja w studio. Marek Jakubiak: za PO dzieci kradły kanapki w szkołach

Podobna sytuacja miała miejsce podczas wizyty Baracka Obamy w Polsce przy okazji szczytu NATO. "Bestia" poruszała się po ulicach Warszawy z banderą, która jest przeznaczona wyłącznie m.in. dla placówek dyplomatycznych i statków.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw