Trwa ładowanie...
d2lau58

Wpadka europosła KE. Nie znał hasła wyborczego swojej partii

Działacz PSL Krzysztof Hetman zdobył mandat do Europarlamentu z listy KE w okręgu lubelskim. Zapytany o hasło wyborcze Koalicji, najpierw je pomylił, a następnie z rozbrajającą szczerością przyznał, że "koncentrował się na własnym haśle".
Share
Europoseł Krzysztof Hetman
Europoseł Krzysztof HetmanŹródło: East News
d2lau58

Zapytany przez prowadzącego Marcina Zaborskiego o wyborcze hasło KE, Hetman odparł: "Wielki wybór". To jednak tylko połowa hasła. "Twoja przyszłość?" - dodał niepewnie. Dziennikarz wyprowadził europosła z błędu. - No właśnie, to jest problem ostatniej kampanii. (...) Miałem swoje hasło i koncentrowałem się na swojej kampanii - przyznał polityk.

W dalszej części rozmowy Hetman nie ukrywał, że z koalicjantami łączy go raczej niewiele. Może na to wskazywać m.in. jego wypowiedź o przyszłości Koalicji Europejskiej po wyborach do Europarlamentu. - Serce zawsze podpowiada, aby startować spod własnego szyldu, PSL. Ale jednak musimy brać pod uwagę uwarunkowania polityczne na scenie politycznej u nas w kraju. W PSL-u musimy tę sprawę przedyskutować. Myślę, że w przeciągu najbliższych trzech tygodni zapadnie decyzja co do startu w wyborach parlamentarnych. Chcemy jutro rozpocząć szerokie konsultacje w ramach naszych struktur - oświadczył.

d2lau58

Kosiniak-Kamysz uniknął wpadki

Podobne pytanie postawił Grzegorz Kajdanowicz liderowi Ludowców Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Ten, po chwili zawahania, udzielił jednak poprawnej odpowiedzi. Brzmiała ona: "Przyszłość Polski - wielki wybór".

d2lau58

Szef PSL, podobnie jak Krzysztof Hetman, nie zdradził jakie będą dalsze losy PSL w Koalicji Europejskiej. Lider Ludowców nie wyklucza samodzielnego startu. - KE jest etapem, który jest za nami, bo dotyczyła wyborów europejskich. Tu łatwiej było nam uformować koalicję. Dużo trudniej będzie, jeżeli chodzi o parlament krajowy. Tu w kwestiach światopoglądowych czy gospodarczych możemy się różnić - tłumaczył.

Źródło: RMF FM/TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lau58

Podziel się opinią

Share
d2lau58
d2lau58
Więcej tematów